UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Рік 2020 на Тернопільщині проголосили Роком бандури

Приурочили присвяту 100-літтю від дня народження уродженця Бережан, видатного бандуриста, музичного теоретика та реставратора кобзарського епосу Зіновія Штокалка

Рік 2020 на Тернопільщині проголосили Ро…

Депутати облради вирішили проголосити 2020 рік на Тернопільщині Роком бандури, повідомляє Depo.Тернопіль з посиланням на 0352.

У наступному році виповнюється 100 років від дня народження уродженця Бережан, видатного бандуриста, музичного теоретика та реставратора кобзарського епосу Зіновія Штокалка.

Враховуючи цей факт та з метою популяризації виконавського мистецтва гри на бандурі, депутати вирішили проголосити 2020 рік у Тернопільській області Роком бандури.

Довідково. Зіновій Штокалко народився в 1920 році в Бережанах в сім’ї священика, був четвертим з п’яти синів. Його старші брати померли у дитинстві і, можливо, це спонукало його вибрати медицину, як професію. Після війни Штокалко здобув звання доктора медичних наук в Мюнхенському університеті, захистивши дисертацію про біохімію карциногенези. В 1952 році емігрував до США і подав прохання до Верховного Суду, щоб американський медичний естаблішмент визнав його європейський диплом. Працював у різних лікарнях Нью-Йорку, а згодом і приватно, безкоштовно лікував бідних. Зіновій зацікавився бандурою ще в дитинстві завдяки батьку, який, будучи військовим священником, привіз інструмент з центральної України. У Нью-Йорку він взявся за написання підручника гри на бандурі, опрацьовував народні та кобзарські пісні для бандури. Також залишив по собі 20 годин аудіозаписів, які надзвичайно цінні в історії бандурного мистецтва.

Нагадаємо, цьогоріч на державні свята приміщення Тернопільської облради "вбиралося" у вишиванку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"