UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Чим небезпечне самовільне зариблення водойм

Зариблення без дозволу чи погодження з рибоохоронним патрулем карається законом

Чим небезпечне самовільне зариблення вод…

За самовільне зариблення водойм без погодження з рибоохоронним патрулем передбачена адміністративна відповідальність згідно ч.3 ст.85 КУпАП у вигляді попередження або накладення штрафу на громадян - до 170 грн і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - до 510 грн, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією рибоохоронців області.

Отримати консультацію щодо проведення робіт із вселення водних біоресурсів у водойми можна у відділі іхтіології та регулювання рибальства Хмельницького рибоохоронного патруля.

Наслідки, до яких може призвести зариблення без дотримання вимог чинного законодавства:

екологічна катастрофа, а саме загибель водних біоресурсів у даній водоймі у зв’язку з вселенням водних біоресурсів без ветеринарних документів;
перенаселення, що в подальшому може спричинити загибель водних біоресурсів;
конкуренція у харчуванні, у зв’язку з відсутністю проведених досліджень у водному об’єкті щодо доцільності проведення даних робіт.

Проведення робіт із штучного розведення (відтворення), переселення та акліматизації водних біоресурсів має відбуватися відповідно до Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Згідно з ним, виконавці повинні не пізніше, ніж за два тижні подати до Хмельницького рибоохоронного патруля:

заявку на проведення робіт із вселення водних біоресурсів у рибогосподарський водний об'єкт (його частину);
 біологічне обґрунтування щодо доцільності проведення робіт із відтворення;
ветеринарний документ про відсутність небезпечних захворювань у господарствах, із яких здійснюється перевезення об'єктів відтворення (отримується цим господарством);
графік робіт із вселення водних біоресурсів.

Зариблення повинно відбуватися у присутності цілої комісії, до якої входять представники Хмельницького рибоохоронного патруля, представники місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування та представники виконавця відтворення. Склад комісії затверджується наказом Держрибагентства. Комісія визначає умови і спосіб випуску, а також метод обліку водних біоресурсів.

Найкращий час для проведення робіт із відтворення водних біоресурсів - весняний і осінній періоди. Для того, щоб провести будь-яке зариблення, необхідно дотримуватися чітких правил, встановлених законодавством.

Нагадаємо, навесні у Хмельницькому зарибили Південний Буг товстолобом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme