Рибних "народних" підприємців намагалися "потрусити" у Хмельницькому

Податківці прийшли на центральний продовольчий ринок, аби перевірити дозвільні докуметни продавців

На Хмельницькому центральному продовольчому ринку сьогодні був явно не "рибний" день, повідомляє Depo.Хмельницький.

В обідню пору сюди нагрянув ревізор.

А точніше - ревізори-інспектори Державної податкової інспекції міста. В них на руках були відповідні накази на перевірку, оскільки надійшла скарга щодо продажу риби в кіоску №42.

Інспектори, зробивши контрольну закупівлю, в продавця попросити папери на дозвіл підприємницької діяльності, а заодно і сертифікат на товар.

"У нас є скарга і ми маємо відповідно відреагувати на неї – мова про продаж риби без документів, які б свідчили про її якість та походження," – каже головний державний ревізор-інспектор ДПІ Василь Бакалець.

Та тут зчинився галас. Кіоск одразу зачинили, збіглися "колеги" й демонстрували посвідчення "народних" підприємців.

Як тільки підтягнулися поліцейські – одразу тих посвідок не стало, зате лементу додалося. Горе-підприємці звинувачували перевіряючих чи не у всіх смертних гріхах, а зрештою й погрожували подати на них до суду за "самовільне привласнення державницьких повноважень". Причиною тому слугувала відсутність у ревізорів посадових посвідчень.

Чоловік, що намагався найбільше перечити інспекторам і представився юристом - уповноважений так званої територіальної громади міста Хмельницького з питань комунального майна Григорій Дерв’янчук саркастично говорить: "Сам податківець прийшов з торбинкою, в якій риба. Невідомо де він її взяв і звідки приніс."

До слова, пан Григорій, або як ще люблять вони себе називати - Людина, намагався обмежити можливість спілкування інших підприємців і з пресою, і з податківцями.

Всі решта торгівців, що збіглися, теж навідріз спростовували проведення контрольної закупки. Чому і де взявся на базарі "тергромадівець" – невідомо, проте дуже схоже на те, що приїхав "на підмогу".

Орендар же горезвісного 42 кіоску Арам вторить: "Вони не купували, а приїхали і одразу почали атакувати мою дружину, що там торгувала."

Так чи інакше, скандал то затухав, то знову розгорався. А кіоски тим часом закривалися.

Найсміливішою виявилася з продавців бабця Валя, котра щиро зізналася, що документів на рибу в неї немає. Але за якість товару, який, до слова, був "не зовсім живий" – ручалася.

"Ну, трохи здохла риба, то що ж мені її тепер не продавати?" – щиро говорить жіночка, при тому демонструючи толстолоба.

Зрештою інспектори рушили до керівництва ринку, аби хоч дізнатися чи орендар є законним.

Як запевнили в адміністрації ринку – всі підприємці мають належні документи.

"Ми, правда, не фіксуємо копії документів – лише дивимося на момент укладання чи подовження договору їх ксерокопії, - каже директорка ТОВ ТСЦ "Кооператор" Наталя Ямборко і додає – в останнє цим ми займалися в грудні-січні."

Наскільки ж ті ксерокопії реальні – наразі ніхто стверджувати не може. Є причини сумніватися і в податківців.

За словами начальника відділу контрольно-перевірочної роботи ДПІ Хмельницького Віктора Шабатури, підприємець, якого сьогодні перевіряли, колись мав документи фізичної особи-підприємця, однак на території одного з райцентрів, але останнім часом призупинив призупинив подачу звітних паперів.

Разом з тим пані Наталя й запевнила, що жодного договору з "народними" підприємцями в них немає, хоча й не заперечує: "До нас зверталися такі "суб'єкти", але ми не маємо права співпрацювати з людьми без належних документів".

Наразі податківцям не показали ані до оригіналів докуменів, які надають право на здійснення підприємницької діяльності, ані тих, що стосуються власне самого товару – риби.

Фактичну ж перевірку, яку мають здійснити впродовж 10 днів ревізори, таки проведуть. І, як каже Віктор Шабатура, податківці зроблять все необхідне, щоб підприємець працював в правовому полі. Інакше адміністрація ринку буде змушена розірвати з "народним підприємцем" договір на оренду торгового місця.

Нагадаємо, на Хмельниччині самопроголосилася тергромада і присвоїла собі владні повноваження, - принаймні так трактують їхні дії правоохоронці. Окрім того вони проводили реєстраційну діяльність та видавали свідоцтва "народного підприємця", вийшовши за межі правового поля. А ще ці люди мають і власні "паспорти" із промовистою константацією - Людина.

Сама ж організація має назву "Міжнародна владна неурядова організаційно-правова форма самоорганізації, самозахисту, самозабезпечення, та прямого народовладдя людини". Люди ж її охрестили самопроголошенною тергромадою, а підприємців - "народними".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький