Рейтинг сталого розвитку за критеріями ООН: переможці та аутсайдери

Щороку проводиться дослідження за критеріями, виробленими ООН до цілей тисячоліття

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "The Lancet".

Рейтинг складався на основі 33 показників, включених в цілі сталого розвитку ООН, в тому числі рівня бідності, доступу до чистої води, освіти, соціальної нерівності та промислових інновацій.

Всього в цьому списку фігурує 188 країн - перші три місця займають Ісландія, Сінгапур і Швеція. Трійку аутсайдерів склали країни Африки: Центральноафриканська Республіка (188-е місце), Сомалі (187-е) і Південний Судан (186-е).

Відзначається, що в кожному дослідженні, присвяченому оцінці добробуту або рівня життя, незмінно лідирують скандинавські країни. У нинішньому рейтингу Фінляндія розташувалася на шостому місці, Норвегія - на 11-му, Данія - на 16-му, Ізраїль - на 23.

Сполучені Штати зайняли лише 28-е місце, за ними слід Естонія, а 27-ю позицію займає Японія. Експерти відзначають у своїй доповіді, що насильство, алкоголізм і ожиріння стали причиною того, що США більше не є світовим економічним лідером. Втім, в інших частинах світу, в тому числі в інших розвинених країнах, ситуація не краща.

Росія займає в цьому рейтингу 119-е місце, поступаючись таким країнам як  Україна і Сирія (118-е і 117-е місця відповідно), а також КНДР (116-е), де населення мре від голоду, і Гондурасу (115- е) - самої злиденній із країн Центральної Америки.

Згідно з даними рейтингу, на Росії і в Україні зафіксовано один з найвищих рівнів вживання алкоголю серед населення - більше п'ють тільки в Білорусі (120-е місце рейтингу). Серед інших проблем країн СНД  дослідники відзначили високий рівень насильства в суспільстві, поширення СНІДУ, велика кількість самогубств.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme