UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Рейтинг губернаторів: Що очільника Тернопільщини може "посунути" з посади

Безробіття, низькі зарплати, мініальний обсяг експорту й невтішні показники з інвестицій, - далеко неповний перелік проблем які має вирішити Ігор Сопель

Рейтинг губернаторів: Що очільника Терно…

 

Видання "Деловая столица" традиційно підвело підсумки роботи голів облдержадміністрацій за три квартали 2019-го, передає Depo.Тернопіль.

Тернопільщина (-15 балів) отримала нового керівника 31 жовтня. Головою ОДА призначено Ігоря Сопеля. У числі успіхів області за підсумками трьох кварталів варто відзначити друге місце у динаміці роздрібної торгівлі: обіг виріс на 16,9% в порівнянних цінах порівняно з аналогічним періодом минулого року. А найгірші результати область показала з інвестицій.

Тернопільщина очолила список областей, які допустили відтік прямих іноземних інвестицій у вигляді акціонерного капіталу: їх обсяг зменшився майже вдвічі - з 100,6 млн до $ 49,3 млн. Втрата склала $ 51,3 млн, або по $ 49 на кожного жителя (тоді як в середньому про Україну був приріст в розмірі $ 43 на людину).

Область має і ряд інших великих проблем. Тернопільщина третя знизу по середньомісячній зарплаті, в четвірці аутсайдерів по динаміці нефінансових послуг (падіння на 15,6% в ринкових цінах), в п'ятірці регіонів з найвищою безробіттям населення працездатного віку і з найменшим обсягом експорту товарів і послуг на одного жителя.

 

Проблеми в економіці будуть зростати, і це спільна відповідальність всієї Зе-команди, включаючи президента, парламентську більшість, уряд і голів ОДА.

У методиці порівнюються показники 23 мирних регіонів (без окупованих АРК і Севастополя та наполовину окупованих Донеччини та Луганщини) по 20 суспільно значущим критеріям. Всі цифри беруться з відомостей Держстату та його територіальних органів. Станом на 5 грудня президент Зеленський не встиг призначити повноцінного нового голову обласної держадміністрації тільки в одній області - Сумській. У той же час він вже почав оновлення керівництва регіонів по другому колу, звільнивши ним же призначених голів Київської і Черкаської ОДА. Можна очікувати, що з'являться і нові кандидати на звільнення, оскільки ситуація в економіці погіршується.

Починаючи з літа в Україні спостерігається падіння промислового виробництва: у червні - на 2,3% в порівнянні з тим же місяцем минулого року, в липні - на 0,2%, в серпні - на 1,7%, у вересні - на 1,1%, в жовтні - на 5%. Цим знівельовано весь приріст, досягнутий в січні-травні. За підсумками десяти місяців вийшло скорочення промпродукції на 0,6%. Негативна динаміка зафіксована вже в 13 з 23 мирних регіонів. Крім того, в 11 мирних областях зменшився обсяг реалізованих нефінансових послуг, в восьми - скоротився обсяг освоєних капітальних інвестицій, в п'яти - впало сільгоспвиробництво і обвалився експорт товарів і послуг, в трьох - допущений відтік прямих іноземних інвестицій і впало будівництво.

Середньооблікова чисельність штатних працівників в Україні скоротилася в січні-вересні на 2,5%, а за підсумками десяти місяців - вже на 2,7%. Кількість працівників зменшилася у всіх регіонах, крім Києва. З весни відновилося зростання заборгованості із зарплати. Протягом березня-вересня сума боргу зросла з 2,45 до 3,14 млрд грн, а на 1 листопада досягла 3,44 млрд грн. Це на 40% більше, ніж на 1 березня. Заборгованість перед працівниками збільшилася у всіх регіонах, крім чотирьох.

Нагадаємо, очільники Тернопільщини безуспішно боряться з провалами на ринку праці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme