Радіаційну обстановку в Нетішині можна дізнаватися онлайн

Радіаційний стан та метеопараметри доступні в реальному часі для жителів міста-супутника АЕС
Depo.
10 жовтня 2016 22:34
ФОТО: depo.ua
Радіаційну обстановку в Нетішині можна дізнаватися онлайн
Радіаційну обстановку в Нетішині можна дізнаватися онлайн

На сайті ХАЕС в режимі онлайн нетішинці мають змогу ознайомитися з параметрами радіаційного стану та метеопараметрами, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Нетішинську самооборону".

Система автоматизованого контролю (АСКРО) забезпечує вимірювання значень контрольованих параметрів, що характеризують радіаційну обстановку на АЕС і в навколишньому середовищі у всіх режимах роботи енергоблоків. Радіологічна ситуація в районі ХАЕС (стан грунту та атмосферного повітря) визначається, в основному, радіонуклідами природного походження.

До складу АСКРО входять 15 постів-контейнерів радіаційного контролю, чотири з яких розташовані на проммайданчику, решта в 30-кілометровій зоні. Є також 14 постів контролю потужності дози гамма-випромінювання. Інформація з постів передається на станцію збору даних центрального поста контролю, розташованого в лабораторії зовнішнього радіаційного контролю цеху радіаційної безпеки і на дві станції збору даних, розташованих на проммайданчику ХАЕС.
Всі ці дані є у вільному доступі онлайн. 

Контрольний рівень радіаційного фону в Україні (потужність експозиційної дози) становить 25 мкР / год. Середнє значення потужності експозиційної дози в Хмельницькій області 11,5 мкР/год, в Рівненській – 12 – 12,5 мкР/год.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт