ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рада розірвала угоду з Росією про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС

Верховна Рада розірвала угоду з урядом Росії про добудову третього і четвертого блоків Хмельницької атомної електростанції
Depo.
16 вересня 2015 16:15
ФОТО: depo.ua
Рада розірвала угоду з Росією про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС
Рада розірвала угоду з Росією про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС

За відповідний урядовий законопроект проголосувало 234 нардепи, передає Depo.Хмельницький із посиланням на УНН.

Верховна рада також анулювала закон про розміщення, проектування та будівництво цих енергоблоків.

Як відомо, міжурядова угода про добудову двох енергоблоків була укладена між Україною і Росією у червні 2010 року, однак, роботи так і не були розпочаті, а після анексії Криму і війни на Сході рух у цьому напрямку остаточно зупинився.

"Комітет 2 вересня на своєму засіданні розглянув цей проект про припинення Угоди між Кабміном України та урядом РФ про співробітництво. Враховуючи, що угоді майже 5 років з часу її ратифікації і немає перспектив її реалізації через невиконання РФ ряду зобов'язань за умовами, Комітет рекомендував за основу і в цілому проголосувати за урядові рішення", - заявив під час виступу з парламентської трибуни Голова Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерного палива та ядерної безпеки Микола Мартиненко.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, відмова від послуг Росії у добудові реакторів дозволить знайти європейського постачальника та модернізувати АЕС відповідно до вимог МАГАТЕ.

Нагадаємо, раніше Depo.Хмельницький писав про розірвання угод з Росією щодо співпраці в ОПК.

Більше про енергетику - на khm.depo.ua