UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Птахівники "прикинули", скільки вартуватиме курятина для хмельничан цьогоріч

Середня ціна за "тушку" зараз становить 55,38 грн/кг

Птахівники "прикинули", скільки вартуват…

Ціни на курятину перебувають на рівні 42,02 грн/кг, а на 10 жовтня була середня ціна становила 55,38 грн/кг, повідомляє за посиланням на Українські Новини.

Восени однією з причин експерти називали збільшення поставок на зовнішні ринки при збереженні колишніх обсягів виробництва. У свою чергу, Міністерство аграрної політики та продовольства у вересні заявило, що дефіциту курячого м'яса немає, як і підстав для подальшого зростання цін на нього.

Ситуація привернула увагу Антимонопольного комітету, який в минулому році оголосив, що проводить дослідження внутрішнього ринку курячого м'яса.

За попередніми результатами, регулятор допускає 2 можливих порушення законодавства про захист економічної конкуренції - зловживання монопольним становищем одним з виробників та цінову змову.

До початку осені собівартість зросла на 20% в порівнянні з початком 2017 року. Пізніше, в одному зі своїх звітів компанія повідомила, що за 9 місяців ціни на курятину збільшила на 23% до 34,06 грн/кг у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, а за 3-й квартал ціни зросли на 35% до 37, 88 грн/кг (без урахування ПДВ) в порівнянні з 3-м кварталом 2016 року і на 15% в порівнянні з 2-м кварталом 2017 року.

Але дані ціни наведені як середній показник цін реалізації і на внутрішній ринок, і на експорт, і компанія заявляла, що збільшення показника обумовлено як раз збільшенням експортних цін.

"За підсумками 2017 року виробництво м'яса птиці склало 1,208 млн т в забійній вазі. Це на 3,2% більше, ніж в минулому році. Зокрема, промислове виробництво м'яса птиці склало 1,020 млн тонн у забійній вазі і виросло на 2,8% в порівнянні з минулим роком. Необхідно відзначити досить значне зростання виробництва в господарствах населення. Так, якщо до 2017 року спостерігалася тенденція скорочення цього сегменту, то в минулому році зростання склало 7,5%, або 13,1 тис.тонн до 187,5 тис.тонн. Це лише свідчить про подальше зменшення реальних доходів населення - люди змушені вирощувати більше птиці для власних потреб. Хоча і фактор поширення АЧС також зіграв певну роль: приватний сектор, скорочуючи ризики втрати поголів'я свиней, віддавав перевагу менш ризикованому, в даному випадку, утриманню птиці", - зазначає керівник "Союзу птахівників" Сергій Карпенко.

Крім того, в минулому році Україна підтвердила статус одного з найбільших світових експортерів м'яса птиці. За 12 місяців поставки даної продукції вітчизняного виробництва на зовнішні ринки склали 271 тис. тонн, що перевищує показник 2016 року у 13%.

"Цінова ситуація на ринку м'яса птиці в поточному році буде визначатисязагальною економічною ситуацією в країні і, в незначній мірі, ціновимитрендами на зовнішніх ринках. Різких цінових коливань ми не прогнозуємо", - підкреслив Сергій Карпенко.

Нагадаємо, що аграрії Хмельниччини підняли ціни на власну продукцію майже на чверть.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme