Псевдо-фермер на Хмельниччині прихопив земельки на 2,5 млн грн

Ділок використовував 134 га землі на Шепетівщині в обхід закону

Depo.
19 квітня 2017 14:22
ФОТО: depo.ua

На Хмельниччині прокуратура вимагає від псевдо-фермера повернення у державну власність 134 га землі вартістю понад 2,5 млн грн, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби облпрокуратури.

Правоохоронці виявили порушення при використанні сільгоспугідь на території Вовківецької сільської ради.

Наказами ГУ Держгеокадастру в Хмельницькій області у грудні 2015 року громадянину у користування на умовах оренди надали чотири земельні ділянкидля ведення фермерського господарства.

"Посадовці при прийнятті таких рішень формально підійшли до вирішення заяв громадянина та не пересвідчились у волевиявленні заявника створити фермерське господарство та його спроможності вести діяльність такого виду - виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатись її переробкою та реалізацією," - каже керівник місцевої прокуратури Іван Комар.

За його словами, дійсний намір землекористувача спрямовувався не на ведення фермерського господарства, а на штучне використання цієї процедури як пільгового порядку одержання земель державної власності в оренду без проведення земельних торгів.

Окрім цього, землі фактично не використовувались, земельна ділянка перебуває в занедбаному стані, поросла чагарниками та в деяких місцях заліснилась, а орендна плата до місцевого бюджету за цей період не надходила.

У зв'язку із цим, діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами визнати незаконними та скасувати вказані накази Головного управління Держземагенства в області та повернути землі у державну власність.

Позов прокурора перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області.

До слова, на початку квітня на 21 млн грн землі мають повернути державі на Шепетівщині. Рішення про повернення 44 га землі прийняв суд.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті, Фейсбук та Твітері