Прокуратура на Хмельниччині спонукала орендаря до вдесятеро більшої плати

Порушення стосується користування ділянкою в 314 гектарів землі
Depo.
12 серпня 2016 10:06
ФОТО: depo.ua
Прокуратура на Хмельниччині спонукала орендаря до вдесятеро більшої плати
Прокуратура на Хмельниччині спонукала орендаря до вдесятеро більшої плати

На Красилівщині за позовом прокуратури орендар 314 га землі платитиме за неї вдесятеро більше, повідомляє Depo.Хмельницький.

Старокостянтинівською місцевою прокуратурою встановлено порушення вимог законодавства при використанні сільськогосподарських земель на території Веселівської сільради.

"Розпорядженням Красилівської РДА ще у 2007 році фермерському господарству затверджено технічну документацію із землеустрою та на підставі 8 договорів оренди передано в користування строком на 49 років понад 314 га сільгоспугідь. – каже заступник керівника місцевої прокуратури Ярослав Лісовий. - Як з’ясувалось, визначений у цих договорах розмір орендної плати не відповідає вимогам Податкового кодексу України, тривалий час не змінювався, а нормативна грошова оцінка не розроблена. А відтак, бюджет недоотримував значну суму коштів."

Правоохоронці подали позов до господарського суду щодо внесення змін до договорів оренди в частині збільшення нормативної грошової оцінки земельних ділянок та встановлення орендної плати на передбаченому законодавством рівні не менше 3%. Суд позовні вимоги задовільнив в повному обсязі.

"Тепер фермерське господарство має внести відповідні зміни до угод та збільшити суму орендної плати майже у 10 разів - з 23,8 тисяч гривень до 233,7 тисяч гривень щорічно," – уточняють в прес-службі прокуратури Хмельницької області.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та