Прокуратура через суд намагається повернути державі нетішинської землі на майже 30 млн грн

На Хмельниччині прокуратура в судовому порядку вимагає визнати недійсним договір оренди земель державної власності вартістю понад 29 млн грн

Про це повідомили у прес-службі облпрокуратури, передає Depo.Хмельницький.

Шепетівська місцева прокуратура за результатами вивчення стану законності у цій сфері виявила порушення вимог законодавства при передачі у користування земель промисловості.

Встановлено, що згідно укладеного ще у 1999 році договору оренди, для видобування піску публічним акціонерним товариством використовувалась земельна ділянка площею 15 га, розташована на території Нетішинської міської ради. Після відпрацювання ділянки, для можливості її подальшого використання у суспільному виробництві, орендар зобов'язався провести рекультивацію землі шляхом відновлення ґрунтового покриву та здійснення насаджень.

Однак, свого обов'язку землекористувач не виконав та рекультивацію ділянки у повному обсязі не провів. Водночас, незважаючи на порушення орендарем вимог законодавства, наприкінці 2017 року між Славутською райдержадміністрацією та вказаним товариством укладено договір оренди, на підставі якого у користування суб'єкта господарювання для видобування піску надано ще майже 20 га земель промисловості вартістю 29,5 млн грн. Земельна ділянка, розташована на території Нетішинської міської ради, передана в оренду до 2029 року.

"Реагуючи на виявлені порушення, з метою захисту інтересів держави, місцева прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання договору оренди землі державної власності вартістю понад 29 млн грн. недійсним", - повідомив перший заступник керівника Шепетівської місцевої прокуратури Олександр Базан.

Позов перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області.

Нагадаємо, днями в новоушицького орендаря відібрали землі на півмільйона гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький