Проект "Енергомосту Хмельницька АЕС-ЄС" обійдеться в 55 мільйонів євро

Так його оцінив Юрій Недашківський
Depo.
26 травня 2016 13:52
ФОТО: depo.ua
Проект "Енергомосту Хмельницька АЕС-ЄС" обійдеться в 55 мільйонів євро
Проект "Енергомосту Хмельницька АЕС-ЄС" обійдеться в 55 мільйонів євро

Керівник "Енергоатому" оцінює проект енергомаосту з Польщею та Угорщиною в 55 мільйонів євро, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Інтерфакс.

Україна пропонує за 18 місяців реалізувати проект енергомосту з Польщею та Угорщиною, в рамках якого приєднати 2-й енергоблок Хмельницької АЕС до Бурштинського энергоострову і по відновленій ЛЕП 750 кв "Хмельницька АЕС - Жешув (Польща)" та існуючої "Хмельницька АЕС-Західноукраїнська-Альбертірша (Угорщина)" експортувати електроенергію, повідомив глава НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.

"Від 6 до 9 тис. МВт у східноєвропейських колег дефіцит. Це хороша ніша, яку ми могли б зайняти. Споруда "Росатомом" АЕС на 2,4 МВт в Білорусії може надовго перекрити її російською експансією. Тільки швидка реалізація цього проекту дозволить її зайняти", – сказав він на конгресі "Енерго Весна 2016".

Цей довгостроковий контракт на експорт електроенергії має служити запорукою фінансування, яке готовий надати банк Barclays без суверенних гарантій, що дозволить покрити дві третини необхідних для реалізації проекту коштів.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький