UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Проблеми боргів в ЖКГ та оздоровлення дітей стали ключовими на колегії Хмельницької ОДА

На розширеній колегії облдержадміністрації розглянули кілька актуальних питань життєдіяльності краю

Проблеми боргів в ЖКГ та оздоровлення ді…

Посадовці аналізували особливості минулорічного опалювального сезону, розбиралися з проблемами в комунальній сфері та платіжках, які надходять людям на оплату послуг, передає Depo.Хмельницький.

Перше питання - стан розрахунків за спожитий природний газ та електроенергію комунальними підприємствами, що надають послуги централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення, а також споживачами за отримані житлово-комунальні послуги викликало чимало дискусій.

Цьогоріч борги в області зросли більш як на 10% і сягнули мільярда гривень. І це при тому, що на 11% зменшили використання газу за рахунок і теплої зими, і енергозбереження.

Газівники намагалися списати проблему на монетизацію субсидій, хоча частка населення у величезній сумі заборгованості складає лише близько 20%. Посадовці якраз порушили інше, досить незрозуміле питання - нарахування, які виставляють людям у платіжках. Голова облдержадміністрації Вадим Лозовий зрештою доручив розібратися з цифрами, які краянам приходять у тих платіжках і зробити оплату прозорою і зрозумілою. Особливо це питання важливе зараз, коли щомісяця мінятиметься вартість газу і вводиться пеня у всій сфері ЖКГ-послуг.

Не оминули й проблеми майбутнього опалювального сезону в Шепетівці, та оскільки мер не приїхав на засідання, вирішили окремо розібратися з цим найближчими днями. Очільник ОДА на "круглий" стіл планує запросити ще й представників правоохоронних органів.

Що ж до оздоровлення дітей, то цьогоріч працюватиме в області на 16 таборів менше, ніж торік. Загалом послуги надаватимуть 197 оздоровчих заклади. За словами директора департаменту соцзахисту ОДА, Світлани Лукомської, частину з них спеціальна комісія вже перевірила та виявила низку недоліків, які треба негайно усунути. Без спецперевірок жоден заклад не почне працювати, адже недоліки треба виправити до того, як з'їдуться діти, щоб убезпечити їх від усілякого роду небезпек.

В рамках Обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей на поточний рік в обласному бюджеті передбачено 5 369 тис. грн на оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, для дітей, які виховуються в інтернатних закладах області, на суму 4 060,7 тис. грн, з бюджетів районів, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад – 17 404,6  тис. грн, заплановано залучити 7 594 тис. грн позабюджетних коштів.

Окрім того, говорили й про хід виконання програми поводження з відходами у Хмельницькій області на 2018-2022 роки та про хід проведення оглядів на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду та стану діловодства в установах, організаціях, підприємствах різних форм власності.

Ознайомили присутніх і з переліком 28 інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що реалізовуватимуться у 2019 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme