UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Про село в інфографіці: Чим живе і займається селянство Хмельниччини

Чи не половина жителів області проживає на сільских територіях. Питання стану розвитку сільських територій цього разу стало в порядку денному колегії ОДА

Про село в інфографіці: Чим живе і займа…

Майже 43% усього населення об­ласті проживає в селах чи селищах. Господарствами населення виробляється понад 11% до загального вало­вого збору зерна, питома вага господарств населення у зібраному врожаї кар­топлі становить 99%, овочів – 98%, плодів – 90%. За рахунок домо­господарств область забезпечено на 125% плодами та ягодами, на 130% ово­чами та картоплею. Із загального обсягу виробленого молока 73% припадає на приватний сектор, 55% м’яса виробляється саме у домогосподарствах. Про це йшлося на колегії ОДА, передає Depo.Хмельницький.

У порівнянні з початком року по всіх категоріях господарств збільшено поголів’я великої рогатої худоби на 7,8 тис голів, овець і кіз – на 5,2 тис голів, птиці – на 1,5 млн голів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшено виробництво молока на 2,4%, яєць – на 6,2%.

Разом з тим, у господарствах населення продовжується спад поголів’я ВРХ, у тому числі корів, свиней. Так, за вісім місяців поточного року поголів’я ВРХ зменшилося на 5,8 тис голів, корів на – 3,3 тис. голів, свиней на – 10,7 тис. голів.

У населених пунктах щеплено 41,6 тис. голів великої рогатої худоби проти сказу, 313,3 тис. голів свиней – проти класичної чуми, 1,6 млн голів птиці – проти хвороби Ньюкасла.

"Фінансування роботи установ державної ветери­нарної медицини не відповідає сучасним потребам. Частину фінансових проб­лем можна вирішити шляхом прийняття місцевих програм з профілактики гостроінфекційних хвороб тварин і птиці," - константує директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Омелянюк.

У господарствах населення спостерігається спад і в галузі рослинництва. Виробництво картоплі в поточному році зменшилося на чверть до минулого року, площа її посадки зменшилася на 0,6 тис. га, урожайність знизилася на 21,4%. Виробництво плодів і ягід зменшилось на 9 від­сотків.

Темп росту валової продукції за січень-серпень поточного року становить 100,6% до відповідного періоду минулого року, у тому числі по сільськогоспо­дарських підприємствах – 108,2,% господарствах населення – 94,4%.

Цьогоріч за оренду земельних часток (паїв) по області нараховано понад 2,3 млрд грн орендної плати, що на 62 млн грн більше ніж у минулому році. Розмір орендної сплати становить 9,7% до вартості землі (у 2018 році 8,9%).

На 1 жовтня 2019 року за оренду земельних часток (паїв) агроформу­ваннями області виплачено 1,9 млрд грн або 75% до суми, що підлягає виплаті.

 

 

 

 

В області укладено близько 700 соціальних угод на суму майже 29 млн грн. Для отримання фінансової допомоги шляхом здешевлення кредитів подали заявки 18 суб’єктів господарювання на суму 7,1 млн грн, у тому числі, 8 – малі підприємства. Вже підтримку одержали 217 фермерських господарств на суму 9,2 млн грн, за виплатою субсидій звернулося 110 фермерів.

 

В області діє Програма розвитку агропромислового комплексу Хмель­ницької області на 2017-2021 роки, відповідно до якої прийнято 444 заявки.

 

Для надання послуг особистим селянським господар­ствам в 9 районах області створено та функціонує 15 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів: сім – молочар­ського напряму, три – з надання послуг, чотири – із заготівлі та переробки продуктів бджільництва, один – плодово-ягідного.

 

 

Працює шість фермерських господарства сімейного типу з виробництва молока в Ізяславському, Полонському, Красилівському, Славутському, Шепетівському районах. Загалом ці господарства утримують більше 100 корів. Проводиться робота над створенням ще п’ятнадцяти сімейних фермерських господарств у молочному скотарстві.

У десяти районах функціонують 26 підприємств, сертифікованих на право органічного виробництва за різними напрямами діяльності. Найбільше їх в Ізяславському та Шепетівському районах.  

Діє обласна регіональна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення "Власний дім" на 2012-2020 роки, у рамках якої у поточному році 23 сім’ям вже виділено 2,1 млн гривень.

Мережа автомобільних доріг загального користування місцевого значен­ня області становить 5,1 тис. кілометрів. У цьому році поточносереднім ре­монтом виконано 87 км доріг на суму 362 млн грн, що менше 2% до потреби.

За кошти державного фонду у сільській місцевості фінансується 33 про­єкти на загальну суму 149 млн гривень. За кошти субвенції фінансується 146 об’єктів, зокрема закладів освіти – 24, охорони здоров’я – 2, куль­тури – 10.

 

Централізованим водопостачанням охоплено 76% населення, що прожи­ває у селищах міського типу, 32,6% – у селах. Фактично усюди залишається проблема негайної заміни аварійної частини водопровідних та каналізаційних мереж. Заміни потребують 1221 км або 37% водопровідних мереж.

Первинну медичну допомогу сільському населенню надають 26 центрів, до складу яких входить 204 лікарських амбулаторії, з них безпосередньо в сільській місцевості – 153, та 836 ФАПів. Будується 27 нових амбулаторій, з них 25 амбулаторій на 1-2 лікаря з житлом для лікаря та 2 амбулаторії на 3-4 лікарів без житла. Усього на будівництво нових та оснащення діючих амбулаторій у сіль­ській місцевості з коштів субвенції освоєно 144 млн грн, з коштів місцевих бюджетів – 20,4 млн гривень.

"Недостатнім є рівень розвитку фізкультури та спорту у сільській місце­вості, залучення дітей та учнівської молоді до початкових занять спортом у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, у першу чергу, через відсутність кваліфікованих кадрів та відповідних спортивних споруд," - каже Олег Омелянюк.

У сільській місцевості функціонують 582 заклади дошкільної освіти, у яких виховуються близько 13 тис. дітей. У 2019 році відкрито 2 дошкільних заклади у Наркевицькій селищній та Розсошанській сільській громадах. Дошкільною освітою охоплено 85 % дітей віком від 3 років. Кількість дітей у закладах дошкільної освіти сільської місцевості змен­шилося з 14,7 тис. у 2016 році до 13 тис. цьогоріч.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"