Як чекають приватизації на "Хмельницькобленерго"

На підприємстві на приватизацію покладають чималі сподівання. Кажуть, навіть електроенергія може подешевшати
Depo.
20 липня 2016 19:24
ФОТО: depo.ua
Як чекають приватизації на "Хмельницькобленерго"
Як чекають приватизації на "Хмельницькобленерго"

ПАТ "Хмельницькобленерго", на об'єктах якого працює понад 3,5 тис. працівників, чекає на приватизацію. В регіоні компанія обслуговує 75% ринку електроенергії, а це близько 550 000 побутових споживачів та 19 500 комерційних і промислових клієнтів. Зараз держава володіє 70% акцій ПАТ, ще 30% належать VS Energy Group (VSEnergy, яка належить російським підприємцям Олександру Бабакову, Олександру Воєводину та Євгену Гінеру, контролює третину ринку передачі електроенергії локальними мережами в Україні, – Ред.).

Наразі "державні" акції передані у фонд Держмайна і перебувають у процесі підготовки до поки що перенесеної на кінець року приватизації, на яку на підприємстві покладають чималі сподівання.

Як чекають приватизацію на "Хмельницькобленерго" - фото 1

Наприкінці травня ПАТ "Хмельницькобленерго" відвідали представники американської компанії Deloitte. Компанія входить до "великої четвірки" аудиторських компаній світу та надає повний спектр послуг на всій території України у чотирьох сферах: аудит, оподаткування, управлінський консалтинг та корпоративні фінанси. Американці, зробивши власні висновки, порадили відкласти приватизацію до кінця року.

Як чекають приватизацію на "Хмельницькобленерго" - фото 2

Люди чекають на зміни. Працівники сподіваються, що приватний власник впровадить на підприємстві довгоочікувану модернізацію. "В першу чергу ми очікуємо, що до нас прийде дійсно солідний інвестор, який вкладе в нашу компанію якісь кошти. Підвищуватимуться наші соціальні стандарти, люди будуть отримувати гідні зарплати, розвиватися буде наша соціальна сфера," – каже Олександр Макаров, голова профкому ПАТ "Хмельницькобленерго".

"Прийде інвестор, буде вкладати більше коштів в оновлення обладнання, це піде тільки на користь споживачам. Надійність електропостачання підвищиться. Ну і нам, працівникам буде легше працювати на оновленому обладнанні", - сподівається диспетчер.

Як чекають приватизацію на "Хмельницькобленерго" - фото 3

Від модернізації залежить не лише якість продукту, а й низка інших чинників - наприклад, безпека експлуатації. "Безпека експлуатації в першу чергу. Менше клопоту буде, менше затрачатимуться фінанси, а якщо обленерго буде менше витрачати фінансів на експлуатацію, то я думаю собі, і тариф буде менший", – каже заступник начальника служби охорони праці Анатолій Міщук. Про безпеку Міщук клопочеться  не дарма: техніка й обладнання на підприємстві ще радянського виробництва.

Як чекають приватизацію на "Хмельницькобленерго" - фото 4

Як чекають приватизацію на "Хмельницькобленерго" - фото 5

Працівники не бояться приватизації. З досвіду інших, уже приватизованих, ніяких ризиків не бачать. Скороченнями також не переймаються, бо мають колективний договір, терміном до 2018 року. "А як появиться декілька гравців в цій сфері – будуть люди вибирати найкращих, тих, хто запропонує їм дешевшу якісну продукцію. Це ж – товар-гроші-товар", - додає Олександр Макаров.

Як чекають приватизацію на "Хмельницькобленерго" - фото 6

Втім, хоча Фонд державного майна почав приватизаційну підготовку компанії "Хмельницькобленерго", остаточні терміни приватизації поки не відомі.

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький