Як чекають приватизації на "Хмельницькобленерго"

На підприємстві на приватизацію покладають чималі сподівання. Кажуть, навіть електроенергія може подешевшати
Як чекають приватизації на "Хмельницькобленерго"
Як чекають приватизації на "Хмельницькобленерго"

ПАТ "Хмельницькобленерго", на об'єктах якого працює понад 3,5 тис. працівників, чекає на приватизацію. В регіоні компанія обслуговує 75% ринку електроенергії, а це близько 550 000 побутових споживачів та 19 500 комерційних і промислових клієнтів. Зараз держава володіє 70% акцій ПАТ, ще 30% належать VS Energy Group (VSEnergy, яка належить російським підприємцям Олександру Бабакову, Олександру Воєводину та Євгену Гінеру, контролює третину ринку передачі електроенергії локальними мережами в Україні, – Ред.).

Наразі "державні" акції передані у фонд Держмайна і перебувають у процесі підготовки до поки що перенесеної на кінець року приватизації, на яку на підприємстві покладають чималі сподівання.

Як чекають приватизацію на "Хмельницькобленерго" - фото 1

Наприкінці травня ПАТ "Хмельницькобленерго" відвідали представники американської компанії Deloitte. Компанія входить до "великої четвірки" аудиторських компаній світу та надає повний спектр послуг на всій території України у чотирьох сферах: аудит, оподаткування, управлінський консалтинг та корпоративні фінанси. Американці, зробивши власні висновки, порадили відкласти приватизацію до кінця року.

Як чекають приватизацію на "Хмельницькобленерго" - фото 2

Люди чекають на зміни. Працівники сподіваються, що приватний власник впровадить на підприємстві довгоочікувану модернізацію. "В першу чергу ми очікуємо, що до нас прийде дійсно солідний інвестор, який вкладе в нашу компанію якісь кошти. Підвищуватимуться наші соціальні стандарти, люди будуть отримувати гідні зарплати, розвиватися буде наша соціальна сфера," – каже Олександр Макаров, голова профкому ПАТ "Хмельницькобленерго".

"Прийде інвестор, буде вкладати більше коштів в оновлення обладнання, це піде тільки на користь споживачам. Надійність електропостачання підвищиться. Ну і нам, працівникам буде легше працювати на оновленому обладнанні", - сподівається диспетчер.

Як чекають приватизацію на "Хмельницькобленерго" - фото 3

Від модернізації залежить не лише якість продукту, а й низка інших чинників - наприклад, безпека експлуатації. "Безпека експлуатації в першу чергу. Менше клопоту буде, менше затрачатимуться фінанси, а якщо обленерго буде менше витрачати фінансів на експлуатацію, то я думаю собі, і тариф буде менший", – каже заступник начальника служби охорони праці Анатолій Міщук. Про безпеку Міщук клопочеться  не дарма: техніка й обладнання на підприємстві ще радянського виробництва.

Як чекають приватизацію на "Хмельницькобленерго" - фото 4

Як чекають приватизацію на "Хмельницькобленерго" - фото 5

Працівники не бояться приватизації. З досвіду інших, уже приватизованих, ніяких ризиків не бачать. Скороченнями також не переймаються, бо мають колективний договір, терміном до 2018 року. "А як появиться декілька гравців в цій сфері – будуть люди вибирати найкращих, тих, хто запропонує їм дешевшу якісну продукцію. Це ж – товар-гроші-товар", - додає Олександр Макаров.

Як чекають приватизацію на "Хмельницькобленерго" - фото 6

Втім, хоча Фонд державного майна почав приватизаційну підготовку компанії "Хмельницькобленерго", остаточні терміни приватизації поки не відомі.

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький