ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Президент зобов'язав місцеву владу шефствувати над військовими частинами

Хмельниччині для опікунства, за Указом Петра Порошенка, виділили одинадцять частин
Depo.
29 лютого 2016 21:30
ФОТО: depo.ua
Президент зобов
Президент зобов'язав місцеву владу шефствувати над військовими частинами

В Указі Президента від 11 лютого чітко розподілені армійські формування, які треба взяти місцевим владам "під крило", повідомляє Depo.Хмельницький.

Хмельниччина, на території якої розташовано майже 4 десятки частин, тепер має підтримувати дев'ять з них, а також один підрозділ Нацгвардії та Нацакадемію Прикордонних військ.

Як кажуть в обласному військовому комісаріаті, саме ці формування розвиваються, розширюються і називаються бойовими – власне, їх бійці чи не постійно перебувають на Сході, де беруть участь в боротьбі з кремлівськими "відпускниками".

В облдержадміністрації вже створили й відповідну координаційну раду, хоча чиновники кажуть, що ця справа для них не нова, бо здавна допомагали військовим: колись – кораблям, що стояли в Криму, тепер – всім, хто відправлявся на захист суверенітету на Донбасі.

"Завжди відпрацьовувалися певні рішення, наскільки це можливо в межах повноважень облдержадміністрацій, ці всі питання ми старалися закривати, - каже заступник голови координаційної групи по наданню шефської допомоги військовим частинам Володимир Калініченко. - Зараз стоїть питання про розгортання в більших масштабах окремих військових частин."

Що конкретно робитимуть, в обладміністрації поки не знають і збираються для початку вивчити потреби. В Указі ж Президента звучить досить конкретно завдання: "надання допомоги у забезпеченні військових частин продовольством, пально-мастильними матеріалами, матеріально-технічними засобами, у розв'язанні соціально-побутових проблем, задоволенні культурних і духовних потреб військовослужбовців, військово-патріотичного виховання молоді та її підготовки до виконання військового обов'язку".

Поки чиновники планують зустрічі з командирами. "Звичайно, будуть виникати питання і щодо розміщення особового складу, і щодо умов соціально-побутового характеру," – прогнозує Калініченко.

Тим часом місцеві бюджети "тріщать по швах", особливо в сфері децентралізації, коли громади ще досі не оговталися від своїх повноважень перед людьми, а тут – ще одна стаття видатків. Відтак на місцях починають мізкувати над новими програмами, щоб якось та й виконати новий Указ і закрити непередбачувані і водночас необхідні витрати.

Вноситимуться зміни до бюджетів, кошти намагатимуться "взяти" з резервних фондів. І якщо в облбюджеті ці витрати передбаченні лише на надзвичайні ситуації, то в районних – ще й на їх запобігання. "Десь треба буде і фінансова допомога, через що будемо ставити питання внесення змін до районних бюджетів щодо фінансової підтримки даної роботи, – розмірковує Калініченко. – Тим більше, що життєздатність військових сьогодні стосується не тільки районного бюджету, місцевого бюджету, це – всенародна справа сьогодні. Це справа кожної людини - підтримати сьогодні тих людей, які воюють сьогодні за незалежність держави."

Коли райдержадміністації, як і обласна, беруть шефство на виконання Указу в обов'язковому порядку, то міські ради – лише "за згодою". Проте чиновники кажуть, що це лише юридичний аспект. Міста ніколи не відмовлялися від такої співпраці.

Практично вторять обласним посадовцям і у мерії обласного центру. Приміром, у Хмельницькому опинилося два військових формування у підшефних – Прикордонна академія і 8-й полк спецпризначення. "Місто Хмельницький дуже активно шефствує над військовими частинами, які і не передбачені в Указі Президента, тому ми готові і далі нормально співпрацювати, - не без певної бравади каже міський голова Олександр Симчишин. - Ми запропонуємо військовим частинам розробити і подати нам програми, розглянемо законність фінансування і, я думаю, в принципі можна працювати."

За його словами, поки що питання фінансування взагалі не розглядаються, тому що шефство передбачає значно ширший формат. "І точки дотику, які вже можна робити, ми вже готові робити. Фінансування – то питання, яке потребує деталього-детального вивчення", – каже мер.

Загалом в Хмельницькій Координаційній раді, що переймається виконанням Указу Президента щодо шефства, задіяна 21 особа. Всі вони – чиновники з адміністрацій чи очільники міст, які потрапили до списку "шефів", та два керівники військових підрозділів.

Якщо ж розглянути територіально, то тут окрім самого Хмельницького, задіяні Староконстянтинів, Шепетівка, Славута, Кам'янець-Подільський, а також Дунаєвецька і Кам'янецька райдержадміністрації.

Чи вийде шефська допомога за межі продуктових вантажів і культурно-мистецьких заходів - спрогнозувати важко. Так само, як і зрозуміти, яким чином і з яких статей може відбутися забезпечення "пально-мастильними матеріалами, матеріально-технічними засобами" і "розв'язання соціально-побутових проблем", як того вимагає директива головнокомандувача і президента.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та