В усіх православних храмах світу відправляються урочисті Великодні богослужіння

Предстоятелі та єпископи українських Церков привітали вірян
Depo.
1 травня 2016 10:10
ФОТО: depo.ua
В усіх православних храмах світу відправляються урочисті Великодні богослужіння
В усіх православних храмах світу відправляються урочисті Великодні богослужіння

 Віруючі збиралися на нічну службу, щоб перші хвилини Світлого Воскресіння зустріти в церкві, пасхальним привітанням передаючи один одному благу звістку, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на risu.org.ua.

"Христос воскрес!", а у відповідь "Воістину воскрес!" – лунає сьогодні у всьому світі. Православні християни і греко-католики зустрічають головне свято церковного року – Великдень. 

 Предстоятелі та єпископи українських Церков звернулися до вірян і духовенства. 

"Дорогі в Христі! Воскреслий Господь кличе нас до досконалості. Утім, джерелом усякої досконалості є лише Він сам - наш Спаситель, який робить довершеним та справді цінним і тривким плід нашого зусилля. Коли нам ще далеко до досконалості, коли наша держава ще не є такою, про яку ми мріємо, не сміймо відмовитися від нашого зусилля - будувати, жити і змагатися за Бога і Україну, бо Христос - наша Пасха! Вітаю всіх вас з нинішнім святом, чи, краще, з нинішньою духовною перемогою Ісуса Христа над ворожою силою і над царством зла. Ще раз усім вам, в Україні й на поселеннях сущим, засилаю свої сердечні вітання. Щиро зичу вам благословенних свят Воскресіння Господнього, смачної свяченої трапези та світлої пасхальної радості! Благодать воскреслого Господа нашого Ісуса Христа, любов Бога Отця і причастя Святого Духа нехай буде з усіма вами!", - йдеться у посланні Патріарха УГКЦ Святослава (Шевчука).

"Дорогі браття і сестри! Сердечно вітаю вас, Преосвященні архіпастирі, боголюбиві пастирі, чесне чернецтво, улюблені браття і сестри зі святом світлого Воскресіння Христового! Вітаю з Пасхою Христовою Президента України Петра Порошенка, Верховну Раду, Український Уряд, Збройні сили України, які в складних умовах, віддаючи своє життя, захищають нашу свободу, нашу територію, нашу Батьківщину. Вітаю з великим християнським святом весь український народ і всіх українців у всіх країнах світу, на всіх континентах. Нехай воскреслий Господь Своєю благодаттю захистить Україну від зовнішнього агресора і внутрішніх ворогів і допоможе нам навести лад у нашому українському домі. Світло Воскресіння Христового нехай подає нам благодатну силу перетерпіти та перебороти всі труднощі, які випали на нашу долю, щоб нам досягти миру й добробуту в земному житті і стати спільниками вічного життя, завжди радіючи і прославляючи нашого Спасителя Господа Ісуса Христа, Який Своїм розп’яттям і воскресінням подолав наш гріх і смерть", - пише Предстоятель Київського Патріархату Філарет (Денисенко).

"У цей сумний воєнний час нашого земного життя й у ці захоплені пасхальні дні ми обіймаємо один одного, молитовно згадуємо наших українських військових, які не можуть стояти поруч із нами в наших святих храмах, бо знаходяться уздовж лінії розмежування в зоні АТО. Ми поспішаємо до тих дорогих нам могил, у яких спочивають ті, які своє молоде життя поклали на Майдані Гідності, а також на полях битви за свою Батьківщину. Словами "Христос Воскрес" ми звертаємось до них, які відійшли у вічність, висловлюючи їм свою любов і засвідчуючи те, що Христос Воістину Воскрес, а значить, воскреснуть і всі спочилі. Воскреснемо по смерті і всі ми, бо Святе Письмо навчає: "… раптом, як оком змигнути, при останній сурмі: бо засурмить вона, і мертві воскреснуть, а ми перемінимось! Тлінному тілу належить зодягнутися в нетлінне і смертному цьому зодягнутись в безсмертя" (1 Кор. 15:52-54). Христос Воскрес і вічне життя дарував усім, хто вірує у Нього. Ніхто не залишиться навіки у гробі, бо Воскреслий Христос – Первісток з померлих", - зазначає Предстоятель УАПЦ Макарій (Малетич).

"З великою радістю і вдячністю перед Богом, щиро вітаємо вас і ваші сім’ї з чудовим святом перемоги Життя над смертю, Світла над темрявою – із Днем світлого воскресіння Господа Ісуса Христа. Небесним теплом зігріла звістка ангела: "Нема Його тут, – бо Воскрес, як сказав" не тільки стривожених жінок, але і наші з вами серця. Воскресіння Христа – це свято всіх дітей Божих, це жива надія всіх щирих християн. Бажаємо вам постійно жити вірою в Божого Сина, що воскрес із мертвих, з надією, що Він скоро прийде у славі Отця за Церквою Своєю. Хай Господь допоможе вам бути в числі тих, хто з любов’ю очікує Свого Спасителя. Радості, миру та злагоди бажаємо вам, молимося за вас і благословляємо у чудове ім’я Воскреслого Царя!", - побажав Михайло Паночко, старший єпископ Церкви ХВЄ України.

"Воскресіння Христове стало тріумфом, завершуючим спасительний подвиг втіленого Сина Божого. У Воскресінні Христовому звершилося те, заради чого прийшов на землю Бог: спустошене пекло і відібрана влада у диявола і сила у смерті. У Воскресінні Христовому для людини відкрилися двері солодкого і прекрасного Раю, для якого людина була створена Богом, в якому людина колись перебувала, але який людина загубила — через неправду, яку людина прийняла в свою душу і яка спотворила внутрішній світ людини і зробила людину неспроможною жити в Раю… Ще раз сердечно поздоровляю усіх Вас, дорогі брати і сестри, зі світлим празником Преславного Христового Воскресіння, з Великим Днем Христової Пасхи. В ім’я цієї великої Перемоги Життя над смертю, обіймемо один одного, простімо один одному і всі разом — єдиними устами і єдиним серцем — заспіваймо священний Гімн переможного Христового Воскресіння: "Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ, и сущим во гробех живот даровав", - вітає із святом Митрополит УПЦ (МП) Онуфрій (Березовський).

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та