UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Представників ОТГ Хмельниччини вчили "культурі"

У Хмельницькому пройшов семінар для керівників сфери культури новостворених ОТГ

Представників ОТГ Хмельниччини вчили "ку…

Особливості існування та розвитку галузі культури в об'єднаних територіальних громадах обговорили на обласному семінарі, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією сайту облради.

"Культура - це та галузь, яка зараз найвразливіша і тому ми маємо приділити їй максимум уваги, - переконаний голова облради Михайло Загородній. - Будинки культури в об'єднаних громадах - це той осередок, де людина повинна раціонально проводити свій вільний час, розвивати свої таланти, культурно відпочивати, отримувати естетичну насолоду. В той же час бібліотеки залишаються в своїй більшості єдиними культурно-інформаційними закладами у сільській місцевості".

Рівень фінансування не дозволяє галузі по-справжньому розвиватися, модернізувати матеріальну базу, забезпечити сучасним обладнанням та інструментами. За останні роки дещо знизився рівень роботи сільських клубних закладів, особливо в невеликих населених пунктах. У деяких громадах приміщення закладів культури перебувають у не зовсім привабливому стані, матеріально-технічна база цих установ слабка, не забезпечено їхнє опалення в зимовий період, працюють вони епізодично, бракує фахівців для роботи з художніми колективами та з організації масової роботи, клубів за інтересами, немає системи заходів щодо виховання дітей та молоді.

На сьогодні жителі сіл значно обмежені у доступі до комп'ютерних технологій, освітянських, культурних та професійних програм.

Та, за словами Загороднього, цілком реально заклади культури перетворити на осередки громадської активності та зберегти для використання громадою на користь самої громади.

Якраз успішні приклади проведення реформи місцевого самоврядування на території Хмельницької області навів директор Хмельницького відокремленого підрозділу установи "Центр розвитку місцевого самоврядування" Сергій Яцковський.

Розповіли й представникам ОТГ про роль інноваційних проектів у задоволенні спектру потреб місцевої громади та нормативно-правові аспекти діяльності клубних закладів в умовах сьогодення.

Окремо обговорили шляхи розвитку початкової мистецької освіти в умовах децентралізації та освітньої реформи, дізналися про кращі практики та перспективи роботи бібліотек і музеїв Хмельниччини в умовах адміністративно-територіальної реформи.

Учасники семінару обмінялись досвідом діяльності щодо розвитку своїх закладів, піднімали питання про можливості залучення до сфери культури інвестицій, коштів від надання платних послуг, благодійництва, грантових програм.

Нагадаємо, днями на фестивалі "Мак_їв" на Хмельниччині випекли п'ять тисяч пончиків з маком. У Маківській ОТГ відгуляли оригінальний фест.

Загалом же у тергромади об'єдналася майже третина жителів Хмельниччини. На території області вже працює 26 об'єднаних територіальних громад.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme