UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Представники АМУ в Хмельницькому обговорюють питання і проблеми у сфері соціального захисту

Зібралося близько 30 представників управлінь та відділів виконкомів міськрад та рад ОТГ з усієї України, експерти АМУ, представники Міністерства соціальної політики України

Представники АМУ в Хмельницькому обговор…

У Хмельницькому відбувається засідання Секції АМУ з питань соціального захисту, повідомила Depo.Хмельницький консультант із комунікацій Хмельницького регіонального відділення АМУ Ольга Поліщук.

Учасники секції – близько 30 представників управлінь та відділів виконавчих міських рад та рад ОТГ з усієї України, які є фахівцями з соціального захисту, експерти АМУ, представники Міністерства соціальної політики України.

Предметом дискусій є такі теми:

- Державний бюджет України на 2020 рік та Бюджетний кодекс України: загрози та перспективи місцевих бюджетів в наступному бюджетному періоді;

- Продовження децентралізації у сфері соціального захисту населення: розподіл повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування;

- Реформування системи надання пільг та субсидій;

- Інформаційно-аналітичні системи Мінсоцполітики (ЄДАРП, АСОПД / КОМТЕХ, Житлові субсидії): проблеми практичного застосування;

- Закон України "Про соціальні послуги" № 2671: підзаконні нормативно-правові акти, змін до чинного законодавства.

"Ми готові ділитися своїми здобутками і навчатися новому. Обмін знаннями і напрацювання спільних ідей і пропозицій - ось чого ми очікуємо від зібрання. Багато робимо в плані соціальної інфраструктури і соціального захисту в Хмельницькому", - каже Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

А керівник експертної групи з питань житлових субсидій та пільг Директорат сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Тетяна Голубенко зауважує: "Серед найактуальніших і важливих питаннь – це пільги, субсидія і пов’язані із децентралізацією зміни".

"Ми прагнемо сформувати єдину соціальну політику на місцях, щоб вона втілювалася на рівні держави. Ми сьогодні обговоримо найболючіші для місцевих влад аспекти соціального забезпечення та спробуємо разом напрацювати план дій для успішної реалізації соціальної політики", - наголошує аналітик Асоціації міст України Назар Миколюк.

Першим питанням для обговорення став Проект закону про "Державний бюджет України на 2020 рік" та Бюджетний кодекс України. Назар Миколюк коротко охарактеризував найважливіші для місцевих бюджетів проблеми. Це фінансування медицини і розподіл коштів з державного бюджету місцевим бюджетам на освіту. Аналітик АМУ детальніше зупинився на конкретних діях Асоціації міст України, які були спрямовані на підтримку ОТГ. Охарактеризував і позицію АМУ щодо передачі зобов’язань держави на місцеві бюджети. Зокрема, фінансування пільг. Доповідач розповів про загрози та перспективи місцевих бюджетів в наступному бюджетному періоді та назвав конкретні суми втрат для місцевих бюджетів на делеговані державою повноваження.

Учасники обговорили почуте та внесли свої пропозиції.

Нагадаємо, Хмельниччина отримає майже 25 млн грн медичної субвенції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"