UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Представник Хмельниччини потрапив до складу української антарктичної експедиції

До складу команди полярників увійшов шепетівчанин Максим Білоус

Представник Хмельниччини потрапив до скл…

Зимувальний загін ювілейної, 25-ї української антарктичної експедиції (УАЕ) наполовину складатиметься з новачків, буде наймолодшим за всі роки, до нього – як і до попередньої команди – увійдуть 2 жінки, повідомляє Depo.{мельницький за інформацією сайту МОН.

Загін вирушить на станцію у березні 2020-го і працюватиме там впродовж року. В ньому традиційно буде 12 учасників – 7 науковців, лікар, кухар, системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв’язку. Керівником 25-ї УАЕ обрано Юрія Отрубу, досвідченого фахівця Національного антарктичного центру МОН. Для нього це буде вже шоста зимівка на станції "Академік Вернадський".

"Ця команда полярників має кілька особливостей. Зокрема, це наймолодший склад експедиції за всі роки. Середній вік учасників – 37 років. Ми хочемо дати молоді якомога більше шансів реалізувати себе і свій науковий потенціал. І з тієї ж причини половина складу є "новачками", тобто вперше їдуть на рік працювати в Антарктиду. Водночас, друга частина експедиції – це досвідчені полярники", – пояснив очільник Національного антарктичного центру МОН Євген Дикий.

Він також нагадав, що торік було знято тривале обмеження щодо участі у річних антарктичних експедиціях жінок, і зараз на станції "Академік Вернадський" працюють Оксана Савенко, вчена-біолог, та Наталія Бабій, лікарка. До 25-ї УАЕ теж увійшли 2 жінки: Євгенія Прекрасна, науковиця-біолог, та Анна Соіна, дослідниця гідрометеорології та океанографії.

На відібраних учасників чекає спеціальний кількаденний тренінг, де вони засвоюватимуть навички, потрібні для життя і роботи на станції "Академік Вернадський".

Долучився до команди дослідників й представник з Хмельниччини - 37-річний Максим Білоус. Це має бути його перша зимівка і працюватиме він системним механіком.

Нагадаємо, у 2019 році Кабінет Міністрів виділив 252 мільйони гривень на закупівлю наукового океанського судна льодового класу. Проте гроші на судно, як і решта незахищених статей бюджету, потрапили під скорочення. Тепер Україна має рік на те, щоб знайти гроші на придбання дослідницького судна для науковців арктичної станції "Академік Вернадський".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme