Правда і міфи про погоду і кльов: Чому рибу можна зловити за будь яких умов

Розповідаючи про рибалку, треба обов'язково, хоч на трохи, перебільшити улов, інакше наступного разу зловиш менше

Євгеній Геніуш

Рибалки мають чимало своїх прикмет, повір'їв та забобон. Про те, яким є вплив погоди на риболовлю, поділився з Depo.Хмельницький знаннями й досвідом керівник рибоохоронного патруля Хмельниччини Андрій Полудняк.

За його словами, клювати може у будь яку пору року і доби. За будь-яких умов можна зловити рибу, але не ту, що плановалося. А перш, ніж виходити на риболовлю, необхідно дізнатися особливості конкретного виду риби, яку хотілося б зловити.

Затяті рибалки, приміром, восени переконані, що добре ловиться риба в тиху похмуру погоду без опадів, з туманним серпанком. А ось під час вітру чи затяжної негоди – геть погано. Охоче клює щука. У теплі дні на донну вудку можна зловити карася, рідше — коропа. З настанням холодів, перед льодоставом, майже все життя на ставках завмирає. А ось за першого льоду починає брати окунь, не відстає від нього і щука.

І справді існують фактори, які впливають на поведінку риби – температура, вітер, атмосферний тиск, фази Місяця, геомагнітна обстановка.

Затяті рибалки полюляють дощову погоду. Кажуть, що у дощ добре ловиться біла риба, особливо коли дощить довго і закінчуватися не збирається. Хижак же ловиться досить погано, що не можна сказати про сома або миня. Саме під час дощу і в нічний час ця риба ловиться найкраще.

У таку погоду вода активно насичується киснем. Причому рибалити можна не тільки під час дощу, але й одразу після нього. У цьому випадку період клювання значно збільшується.

Температура не впливає на улов взимку, адже під льодом вона фактчно однакова. Щоб збільшити улов, можна рибалити близько до об'єктів промисловості – заводи зливають у водойми теплу воду. Тому риба поводиться активніше і харчується протягом всієї зими.

Більш теплою є стояча вода або вода на мілководді. Але більшість видів риб не люблять дуже теплу воду та у спеку перестають клювати, і це треба врахувати у теплі пори року. Тоді краще обирати для риболовлі прибійні берега: в цих місцях більше кисню, і риба подчувається краще.

У зимовий період вітер абсолютно не впливає на активність клювання. А ось в інший час сильно впливає на улов.
У весняні місяці найкраще вибирати погоду з теплим вітром. Влітку ж навпаки: варто обирати північний вітер, він знижує температуру води, і риба починає активно харчуватися, а значить, і улов буде більше. Восени ж знову варто вибирати теплу погоду і теплий вітер.

Найбільше на клювання впливає атмосферний тиск. Найсприятливішим для риболовлі вважається тиск 760 міліметрів ртутного стовпа, і температура повітря в межах 15° С. 

Фаза Місяця більше впливає на харчування риби в невеликих водоймах, ніж у великих. Кожен окремий вид по-різному залежить від фази Місяця, але більшість риб активізуються на 10 і 20 день місячного циклу. А ще, виходячи з інтенсивності електромагнітних полів Сонця, можна розраховувати на ефективність риболовлі. Найкраще ловиться в той час, коли показники електромагнітного поля починають зростати. А після того, як інтенсивність зупиняється, то і риба перестає клювати.

"Щоб збільшити улов, необхідно одночасно враховувати кілька параметрів погоди і виходити на риболовлю в сприятливий період. Саме сприятлива погода, надійні снасті і правильно підібране місце допоможуть отримати хороший улов, – каже Андрій Полудняк. – Разом з тим, завжди треба й дотримуватися правил: лише тоді буде що ловити у водоймах".

Ну і, звісно, як стверджують риболови, розповідаючи іншим про минулу рибалку, треба обов'язково, ну хоч на трохи перебільшити улов, інакше наступного разу зловиш менше, а в наступний раз – ще менше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький