Працівники СІЗО, що спричинили смерть в'язня, постануть перед судом

Прокуратура Хмельниччини закінчила розслідування щодо перевищення повноважень працівниками колонії, що призвело до смерті ув’язненого
Depo.
14 липня 2016 17:02
ФОТО: depo.ua
Працівники СІЗО, що спричинили смерть в
Працівники СІЗО, що спричинили смерть в'язня, постануть перед судом

Винуваті у смерті ув'язненого працівники колонії, постануть перед обличчям Феміди, передає Depo.Хмельницький.

Як повідомили в прес-службі облпрокуратури, їм інкримінується вчинення умисного тяжкого тілесного ушкодження, вчинене групою осіб, що спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК України), та перевищення службових повноважень, що супроводжувалося насильством, застосуванням болісних і таких, що ображають особисту гідність потерпілого діями (ч. 2 ст. 365 КК України).

Нагадаємо, подія сталася у жовтні минулого року в приміщенні кімнати для проведення обшуку Хмельницького слідчого ізолятора.

Як встановлено слідством, ці правоохоронці прибули в СІЗО для посилення постів, здійснення особистого обшуку та конвоювання ув’язненого А.Данилюка при етапуванні його для відбуття покарання до іншої області.

Засуджений, не бажаючи виконувати законні вимоги працівників колонії щодо проведення повного обшуку, почав чинити опір та завдав їм тілесних ушкоджень. Під час припинення спротиву з боку А.Данилюка, зазначені пенітенціарники з перевищенням службових повноважень застосували до нього заходи фізичної сили та нанесли йому гумовим кийком численні удари у життєво важливі органи. Згодом це призвело до смерті потерпілого.

У ході розслідування проведено понад сотню допитів свідків, близько 70 слідчих експериментів та експертиз, встановлено наявність достатніх доказів, на підставі яких ґрунтується обвинувачення працівників колонії у вчиненні вказаних злочинів.

За клопотанням слідчого судом їх відсторонено від виконання службових обов’язків, вони перебувають під цілодобовим домашнім арештом.

Сьогодні судом вказане кримінальне провадження призначено до розгляду.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький