Прах Степана Бандери планують перенести в Україну

Родина провідника ОУН погодилася на перепоховання
Depo.
27 вересня 2016 13:41
ФОТО: depo.ua
Прах Степана Бандери планують перенести в Україну
Прах Степана Бандери планують перенести в Україну

Родина Бандери погодилася на перенесення його праху в Україну, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Новий погляд".

За словами народного депутата Михайла Хміля, днями у Мюнхені він розмовляв із зятем Степана Бандери, паном Андрієм Куцаном. І той заявив, що родина вирішила погодитися на перевезення праху провідника ОУН в Україну.

"Проте це можливе лише за двох умов, – уточнив Михайло Хміль. – По-перше, родина вважає, що для такої меморіальної акції необхідно, щоб в Україні стабілізувалася ситуація, аби уникнути потенційно можливих провокацій. По-друге, родина вважає за доцільне перевезення праху, коли в Україні буде створено Пантеон Героїв."

Народний депутат додав, що родини Степана Бандери не має наміру втручатися у ймовірне рішення української влади щодо розміщення Пантеону чи інших деталей його облаштування. Андрій Куцан зауважив, що це може бути чи територія Байкового кладовища чи ділянка на Аскольдовій могилі, чи будь-яке інше належне місце, яке оберуть відповідальні особи в Україні. Водночас пан Куцан зауважив, що родина Бандери готова всебічно долучитися до чину перепоховання.

Довідково. Степана Бандеру поховано у Мюнхені, на кладовищі Вальдфрідгоф. На цьому ж цвинтарі похована й донька провідника ОУН, Наталія Бандера-Куцан.

Степан Бандера – український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів – голова Проводу ОУН-Б. Народився 1 січня 1909 року у селі Старий Угринів, тепер Калуського району Івано-Франківської області.

Радянський уряд уповноважив КДБ вбити Степана Бандеру. Убивство здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року в Мюнхені, ФРН.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті&nbs