Послаблення карантину з 22 травня: Коли запустять транспорт, відкриють садочки, фітнесцентри, метро і ТРЦ

Сьогодні в Україні набуває чинності другий етап карантинних послаблень, відкриють фітнес-центри, промислові ринки, а головне - відновлять роботу наземного громадського траспорту, без спецперепусток

Послаблення карантину з 22 травня: Коли…

Журналісти Depo.ua розбиралися в нових карантинних послабленнях.

Нагадаємо, 11 травня набув чинності перший з п’яти етап послаблення карантину. Влада дозволила відкрити музеї, бібліотеки, парки, сквери, зони відпочинку, салони краси і перукарні, відновити оптову і роздрібну торгівлю непродовольчими товарами, тренування в командних видах спорту для професійних команд на професійних базах. Було дозволено роботу закладів громадського харчування "на виніс" (щоправда багато хто від початку карантину так і працював, причому цілком відкрито). Ресторанам і кафе дозволили приймати гостей на літніх терасах, але з купою умов, серед яких - дистанція в півтора метри між столиками, маркування відстані, і тільки по два дорослих за столом. Одні заклади вирішили не морочити собі голову з отими обмеженнями і взагалі не відкрилися, інші вирішили не морочити собі голову з отими обмеженнями і приймають стільки гостей, скільки захоче прийти.

В парках і на майданчиках – купа людей, біля магазинів і кафе – черги, на дорогах – затори.

Що можна і не можна з 22 травня 

З 22 травня очікуються нові послаблення. Дозволять проведення спортивних змагань (без глядачів), роботу готелів (без хостелів, спортзалів та ресторанів), фітнесцентрів (без басейнів і за деякою інформацією, всі фітнесцентри і спортзали відкриються вже з 1 червня), великих магазинів і промислових ринків. 

В Міносвіти, в свою чергу, заявили, що навчальний рік в Україні завершиться 1 липня для всіх, крім 11 класів, які будуть складати ЗНО. Яке цьогоріч стартує 25 червня, основна сесія триватиме до 17 липня.

Заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний раніше повідомляв, що в умовах пандемії ЗНО є набагато безпечнішим, ніж вступні іспити,  адже в одній аудиторії зможуть одночасно перебувати 15 учасників та 2 інструктори, та буде витримано дистанцію у півтора метри.

Ще уряд дозволив збиратися просто неба групами від 8 осіб (що, наприклад, відкриває можливість працювати екскурсоводам і тренерам) і сидіти на літній терасі в кафе групою з 4 осіб, без урахування дітей.

"Шукаючи баланс між втомою людей від карантину та недопущенням спалаху хвороби, ми вирішили пом’якшити обмеження щодо перебування людей на свіжому повітрі. Прогулюватися парками можна буде компанією до 8 людей, а сидіти за столом на літніх майданчиках зможе четверо. Зміни будуть оприлюднені після технічних доопрацювань та набудуть чинності з дня публікації". – повідомив на своєму телеграм-каналі очільник уряду Денис Шмигаль

Після запуску метрополітену в Києві, яке очікується на 25 травня, буде відкрито ТРЦ.

 

При цьому дозволи і заборони в кожному регіоні можуть відрізнятися, адже повноваження зробити карантин більш жорстким уряд обачно переклав на місцеву владу, а право послабляти обмеження залишив собі. Тож, можливо, що спортзали, готелі і ринки відкриються не всюди.

Коли в Україні запустять громадський транспорт

Згідно із заявою міністра інфраструктури України Владислава Криклія , відновлення роботи транспорту буде відбуватися за наступними етапами:

1. З 22 травня – регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському,  внутрішньообласному та міжнародному сполученні.

2. З 25 травня – перевезення пасажирів у метро;

3. З 1 червня – залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні.

4. З 1 червня – міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом (у випадку здійснення перевезення до регіону, в якому не діють послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах 50% від кількості місць для сидіння за умови розсаджування пасажирів з вільним місцем поруч, спереду та позаду).

5. З 15 червня – прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

При цьому обов’язкові вимоги безпеки незмінні – масочний режим, температурний скринінг працівників, постійна дезінфекція транспорту.

До прикладу, з 1 червня поновлюються залізничні перевезення – зокрема, запускаються перші поїзди далекого прямування

Міський транспорт запустять з 22 травня

 До 22 травня в більшості обласних центрів міські трамваї, тролейбуси та автобуси працюватимуть лише в режимі спеціальних перевезень — тобто доправлятимуть на роботу працівників життєво важливих сфер за спецперепустками. З 23 травня влада столиці обіцяє у звичайному режимі запустити автобуси, трамваї, тролейбусі і приватний громадський транспорт, тобто маршрутки. Але з обмеженнями - одночасно у салоні, скажімо, автобусу може їхати не більше половини пасажирів від загальної кількості, на яку він розрахований. 

У столичній мерії кажуть, що допустиму кількість пасажирів у громадському транспорті контролюватиме поліція, а також муніципальна охорона. 

Коли відкриють метро в Києві, Харкові та Дніпрі

Запуск метро в Києві, Харкові та Дніпрі регулюється рішенням Кабміну — до спеціального розпорядження метро не працюватиме.

Метро в Києві може запрацювати з 25 травня – столична влада просить по це Кабінет Міністрів. "Я звертаюся до уряду: після 22 травня, а точніше з 25 травня, оскільки 22 — це п’ятниця, а потім два вихідних, — дозволити відновити роботу метро в столиці", — заявив Кличко. Він уточнив, що врахує ситуацію з поширенням вірусу, але в спецперепустки на метро не вірить.

"Щодо ідеї спецперепусток для проїзду в метрополітені – вона абсолютно утопічна. Ми створимо страшенні натовпи і буде ще гірше. Тому, метро має відкритися для роботи в звичайному режимі. Це дозволить перерозподілити потік пасажирів і нормалізувати роботу всього громадського транспорту столиці. Але, я хочу звернутися і до киян: це не означає, що всі повинні кататися, як зазвичай. Тут настає і ваша відповідальність – за дотримання дистанції, обов'язкову наявність маски, рукавичок, дотримання елементарних правил. І проїзд у транспорті тільки на роботу, в справах, за нагальної потреби", - зазначив він.

Коли запустять міжміське сполучення

13 травня прем'єр-міністр Денис Шмигаль попередив, що відновити повноцінну роботу міжміського транспорту в Україні можна буде лише на третьому етапі ослаблення карантину (тобто не раніше початку червня).

З 22 травня можливо частково запрацюють приміські електрички, про це заявляли Криклій і прес-служба Укрзалізниці. За словами керівника компанії Івана Юрика, спочатку запустять 745 приміських електричок, щоб забезпечити людям можливість дістатися до роботи в години пік. Отже, на початковому етапі мова йтиме про відновлення приміського сполучення лише в межах одного обласного району.

Коли відкриють дитячі садочки

Згідно з попереднім планом, садки мали б відчинити разом із іншими навчальними закладами тільки на четвертому етапі. Але Міністр охорони здоров’я  Степанов 13 травня заявив, що це може відбутися і після 22 травня.

В той же час прем'єр-міністр Денис Шмигаль на Годині запитань до уряду у Верховній Раді заявив, що дитячі садочки відкриють згідно з планом поетапного виходу з карантину, коли буде відновлено роботу міжміського та приміського транспорту. "Про роботу дитячих садків: у нас є план поетапного виходу з карантину, чітко розписано, коли почнуть працювати дошкільні навчальні заклади та як відбуватиметься ослаблення карантинних умов. На жаль, ми повинні зараз дотерпіти хоча б ще кілька тижнів, може місяць, коли знизиться кількість хворих і зросте кількість тих, хто одужає", - сказав прем'єр. Він нагадав, що діти можуть бути безсимптомними хворими, а вихователі в садочках також мають право на захист від хвороби. "Тому питання дитячих садків розглядатиметься тоді, коли розглядатиметься питання міжміського та приміського транспорту", - зазначив Шмигаль.

Столичний Департамент освіти навіть розробив та презентував проєкт Регламенту відновлення освітнього процесу у закладах освіти міста, який мають ухвалити до кінця тижня. Однак, це не означає, що вже після 22 травня дитячі садочки столиці відкриються – за словами директорки Департаменту Олени Фіданян, після відповідного рішення уряду про завершення обмежень та розпорядження КМДА розпочнеться підготовча робота, що триватиме 10-14 днів, і лише потім дитячі садочки зможуть відкритися. Тобто на початку або всередині червня.

Наразі, за даними столичної влади, дитячі садочки мають відкритися з 1 червня.

Як працюватимуть дитячі садочки після відкриття

- батькам заборонять вхід;

- всі збори проводитимуть онлайн;

- запровадять щоденні огляди дітей;

- зобов'яжуть регулярно проводити дезінфекцію і провітрювання за графіками;

- для кожної групи зроблять окремий вхід;

- накладуть заборону на проведення спільних свят і на об'єднання груп.

 В разі виявлення в садочку захворілої дитини або дитини з підвищеною температурою вихователь повинен буде поінформувати про це медичного працівника та керівника закладу, після чого керівник зв’язується з з батьками та медичною установою, а медичний працівник ізолює дитину від інших. Діти і працівники, які контактували з дитиною також ізолюються в окремому приміщенні – потім виводяться на свіже повітря, після чого місця, де вони перебували, дезінфікують. До встановлення діагнозу хвора або з відповідними симптомами дитина та усі контактні особи мають перебувати на самоізоляції. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme