Послаблення карантину на Хмельниччині: Що буде дозволено, а що – залишиться під забороною
В Хмельницькій ОДА повідомили, яким чином в області послаблять карантинні обмеження з 25 травня
Напередодні відбулося позачергове засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Хмельницькій ОДА під керівництвм очільника області Дмитра Габінета. Під засідання члени комісії обговорили питання запобігання поширенню на території області COVID-19 та етапів послаблення протиепідемічних заходів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.
За інформацією голови ОДА, один з показників, встановлених міністерством охорони здоров’я для визначення регіонів, які можуть приймати рішення про послаблення карантину, не відповідав дозволеній нормі. Мова йде про кількість проведених за минулий тиждень ПЛР-досліджень, та пояснив, що основна причина у тому, що лабораторія Обласного лабораторного центру проводила впродовж минулих вихідних верифікацію нових тест-систем, і через це не здійснювала досліджень відібраних біоматеріалів. "Станом на понеділок 25 травня цей показник буде відповідати нормам, оскільки лабораторія не лише працює щоденно, а й наростила обсяг досліджень. Саме тому комісія може приймати рішення щодо послаблення карантину вже з 25 травня, за умови, якщо усі показники будуть відповідати вимогам МОЗ", – наголосив Габінет.
Члени комісії заслухали інформацію щодо тимчасових рекомендацій, затверджених головним санітарним лікарем, щодо роботи дитячих садочків та громадського транспорту, та висловили своє бачення про можливе послаблення карантину. За результатами обговорення та голосування комісія вирішила дозволити з 25.05.2020 головам районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, за винятком м.Нетішин, за умови відповідності ознакам, визначеними п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року №392 з 25.05.2020 року:
– проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб. При необхідності проведення спортивних заходів, в яких беруть участь понад 50 осіб, надавати відповідні обґрунтування для погодження за результатами оцінки епідемічних ризиків із Міністерством охорони здоров’я;
– діяльність готелів (крім функціонування ресторанів у готелях) за умови дотримання відповідних санітарних вимог;
– регулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб та дотримання відповідних санітарних вимог;
– регулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у приміському сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, за умови дотримання відповідних санітарних вимог. При здійсненні регулярних пасажирських перевезень, зобов’язати перевізників проводити ідентифікацію пасажирів з метою встановлення контактних осіб у разі встановлення захворювань серед осіб, які скористались послугами перевізників;
– регулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, ідентифікації пасажирів, дотримання відповідних санітарних вимог, та за умови висадки пасажирів тільки на кінцевому пункті призначення;
– під час здійснення регулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом у міському, приміському та міжнародному сполученнях, дотримуватись вимог визначених постановою Головного санітарного лікаря України від 21.05.2020 №23.
При цьому комісія тимчасово утрималася від дозволу на проведення релігійних заходів у приміщеннях, здійснення регулярних пасажирських перевезень на міжміських і міжобласних маршрутах та нерегулярних пасажирських перевезень. До них цих питань члени комісії домовилися повернутися за тиждень.
Окрім того, з метою прийняття рішення щодо відкриття дитячих садочків директору Департаменту освіти і науки облдержадміністрації доручили підготувати узагальнену інформацію в розрізі області, відповідні пропозиції та доповісти на позачерговому засідання комісії з питань ТЕБ і НС облдержадміністрації, яке відбудеться 25.05.2020.
Нагадаємо, що митрополит Антоній Махота назвав адаптивний карантин на Хмельниччині дискримінацією через те, що церкви відвідувати людям не дозволили.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький