ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Порошенко розширив межі "Антонінського парку" на Хмельниччині

Пам'ятка садово-паркового мистецтва кінця 18 століття загальнодержавного значення "Антонінський парк" отримала додаткових 4,5 гектара
Depo.
19 серпня 2015 11:46
ФОТО: depo.ua
Порошенко розширив межі "Антонінського парку" на Хмельниччині
Порошенко розширив межі "Антонінського парку" на Хмельниччині

Відповідна постанова розміщена на офіційному сайті Президента України, пише Depo.Хмельницький.

"З метою збереження та відтворення цінних природних комплексів, різноманітності ландшафтів, генофонду рослинного і тваринного світу, збереження у природному стані окремих унікальних природних утворень, відповідно до статей 53 і 54 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" постановляю:

1. Оголосити погоджені в установленому порядку природні території та об'єкти заказником, пам'ятками природи загальнодержавного значення згідно з додатком.

2. Змінити межі парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Антонінський парк".

До території парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Антонінський парк" погоджено в установленому порядку включення 4,55 гектара земель за рахунок земель комунальної власності Антонінської селищної ради Красилівського району Хмельницької області.

Довідково:

Антонінський парк - пам'ятка садово-паркового мистецтва кінця 18 століття загальнодержавного значення. Розташований в смт. Антоніни Красилівського району Хмельницької області. На теперішній час площа парку 13,5 га. Парк створювався в другій половині 18 століття тодішнім господарем садиби Ігнацієм Мальчевським на берегах річки Ікопоть. В 1760-х роках тодішня власниця села Барбара Санґушкова віддала Голодьки (зустрічається також інша назва Холодки), так називались Антоніни у середині 18 століття, у довготермінове користування регенту коронної канцелярії Ігнацію Мальчевському, який був одружений на її сестрі Антоніні. Ігнацій будує тут палац, а незабаром закладає парк, який з часом став одним із найкращих на Волині. Розкішну садибу Ігнацій Мальчевський назвав іменем своєї коханої дружини Антоніни. Ця назва згодом прижилася і до села.

Більше про природні партки Хмельниччини - на khm.depo.ua