UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Помічники нардепів-мажоритарників Хмельниччини вчилися звітувати

Відбувся тренінг для посадовців, що організували для них громадські активісти

Помічники нардепів-мажоритарників Хмельн…

Помічники семи хмельницьких депутатів-мажоритарників з ініціативи Громадянської мережі ОПОРА опановували секрети створення ефективного звіту, повідомляє Depo.Хмельницький.

Також ділилися власними напрацюваннями.

"Незважаючи на те, що звітування перед виборцями - обов'язок народних депутатів, виконують його лише 15% народних обранців," - кажуть активісти.

За словами громадська консультантка ОПОРИ в Хмельницькій області Оксани Банкової, поки що виборець не може отримати вичерпну інформацію про роботу свого депутата. Вона суттєво обмежена.

"Сподіваємося, що такі тренінги, які проводяться в рамках програми USAID РАДА у 13 регіонах України, стимулюватимуть парламентарів до якісного й усебічного звітування, а відтак сприятимуть ефективній комунікації виборців і народних депутатів", - зазначила Оксана.

Під час тренінгу помічники хмельницьких нардепів-мажоритарників Віктора Бондаря, Олександра Гереги, Сергія Лабазюка, Романа Мацоли, Сергія Мельника, Володимира Мельниченка та Андрія Шиньковича відповідали на цілу низку важливих питань: чи зобов'язаний народний депутат звітувати перед своїми виборцями, навіщо йому це робити, про що слід передусім писати у звіті, які форми звітування будуть оптимальними для конкретної аудиторії.

Пригадали й, які права та обов'язки мають депутати відповідно до Закону України "Про статус народного депутата", а також назвали проблеми, які парламентарі вирішувати не уповноважені.

Відповідаючи на питання про зміст звіту, усі присутні були одностайні: висвітлювати слід не лише кількісні показники - кількість законопроектів, постанов, запитів, ініційованих депутатом, число розглянутих звернень тощо, - але й конкретні наслідки, які така діяльність депутата матиме для його виборців.

Ще один блок тренінгу - аналіз міжнародного та українського досвіду звітування парламентарів. Звернули увагу також на канали звітування, зокрема на популярність інтернет-ресурсів.

Як зауважив помічник народного депутата Віктора Бондаря Віталій Іваневич, українські реалії не завжди дають можливість повною мірою застосовувати вдалий досвід цивілізованого суспільства.

Опрацювали під час тренінгу стала матрицю звіту для різних аудиторій.

Працюючи над моделлю успішного звіту, представники хмельницьких депутатів враховували не лише попередній досвід роботи, але й інформацію, отриману під час тренінгу, тож презентації кожної групи були цікавими і творчими.

Нагадаємо, рейтинг показників діяльності 105 депутатів-мажоритарників ГМ ОПОРА виводить практично щомісяця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme