ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Поляки визначаються з інвестиціями в Хмельниччину

В області налагоджують співпрацю з Польсько-українською господарчою палатою

Depo.
14 листопада 2018 17:15
ФОТО: depo.ua

Голова облдержадміністрації Вадим Лозовий зустрівся з директором Центру ринкових аналіз Польсько-української господарчої палати Маріушем Тивонюк та його заступником Олександром Бондаренком, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби ОДА.

Республіка Польща вже тривалий час є найбільшим міжнародним торгівельним партнером Хмельниччини, як в імпорті, так і в експорті. В облдержадміністрації вбачають величезні перспективи розвитку цього взаємовигідного співробітництва у найрізноманітніших напрямках. А зважаючи на те, що економіка Хмельницької області має індустріально-аграрний характер, а серед пріоритетних галузей є сільське господарство та харчова промисловість, то регіон має виключно сприятливі передумови для розвитку високоефективної конкурентноспроможної продукції у цих галузях.

"Хмельниччина - це майданчик для інвестицій в будь-яких напрямках, як то альтернативна енергетика, переробка сільськогосподарської продукції, ягід та фруктів, створення підприємств із їх заморозки, сортування, фасування, вирощування екологічно чистих продуктів харчування, - каже Вадим Лозовий. - Впевнений, що створення переробних підприємств буде взаємовигідним і для нас, і для польських бізнесменів."

Маріуш Тивонюк підтримав цю думку та в свою чергу відмітив, що бачить дуже гарні перспективи для налагодження зв'язків з Хмельниччиною. Іноземний гість розповів, що Центр ринкових аналіз Польсько-української господарчої палати ставить на меті зрозуміти потенціал кожного регіону та презентувати його саме тим інвесторам, які будуть найбільше зацікавлені та готові до реалізації проектів у цих напрямках.

"Польща пройшла шлях, яким іде ваша країна, значно раніше. У нас працює багато підприємств з іноземним капіталом. Зараз європейські бізнесмени приїжджають на свої підприємства у Польщі і бачать українців, які на них працюють, - зауважує Тивонюк. - Тому вони все частіше задумуються над доцільністю створення підприємств безпосередньо в Україні. Поки що є стримуючі факти, зокрема, війна, що точиться на Сході. Ми хочемо показати зацікавленим у співпраці інвесторам позитивний образ України: а саме, що тут можна спокійно вести бізнес, розвиватися і отримувати гарні прибутки. Ми хочемо побудувати своєрідний міст між нашими державами, який допоможе нам ефективно працювати."

Сторони обговорили детальніше окремі найбільш перспективні напрямки для співпраці як у сільському господарстві, так і в сферах легкої промисловості, машинобудування, туризму, розвитку індустріальних парків, тощо. Зокрема, іноземні гості виразили велике зацікавлення у розвитку туристичного потенціалу області, адже у Польщі дуже гарно знають Кам'янець-Подільский.

Вадим Лозовий розповів, що Хмельниччина дуже багата різноманітними історичними пам'ятками, у тому числі і тими, що історично пов'язують дві наших країни. Також він зазначив, що область багата унікальними природними ландшафтами, мінеральними водами, а тому цей напрямок теж має перспективи для розвитку бізнесу, зокрема, курортного, розважального, готельного.

"Ми розглядаємо як макро- , так і мікропроекти у найрізноманітніших сферах. Завдяки реформі децентралізації, що відбувається в Україні, зараз бізнесменам стане набагато простіше співпрацювати безпосередньо з органами місцевого самоврядування. ОТГ зацікавлені у залученні інвестицій, адже завдяки цьому будуть наповнюватися їх бюджети, а мешканці матимуть робочі місця та гарні заробітні плати. А ми, як обласна влада, будемо також всебічно цьому сприяти," - наголосив губернатор.

Очільник області висловив сподівання на подальшу співпрацю з Польсько-українською господарчою палатою, і як результат - зростанню обсягів торгівлі між Польщею і Україною та розвитку економічних відносин. Також він запросив іноземних гостей до участі в міжнародному інвестиційному форумі, проведення якого заплановане навесні 2019 року.

Нагадаємо, Хмельницький долучається до Альянсу міст Шовкового шляху.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook