UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Польська письменниця тернопільського походження отримала Нобелівську премію

У Стокгольмі премію нобелівських лауреатів дали зразу двом літераторам

Польська письменниця тернопільського пох…

Польська письменниця, дочка вихідців з Тернопільщини, Ольга Токарчук та австрійський письменник Петер Хандке отримали Нобелівські премії з літератури, повідомляє Depo.Тернопіль з посиланням на портал BBC.

Через скандал у Шведській академії, премію за минулий рік не вручали. Тому у цьому році, після зміну складу колегії, її вручали переможцям за 2019-й та минулий 2018 рік.

"Ольга Токарчук, нагороджена премією 2018 року в області літератури, ніколи не розглядає реальність як щось стабільне або вічне. Вона конструює свої романи в напрузі між культурними протилежностями; природа проти культури, розум проти божевілля, чоловік проти жінки, дім проти відчуження", - йдеться у рішенні нобелівського комітету.

За правилами, Лауреату Нобелівської премії встановлено грошовий приз у дев'ять мільйонів шведських крон – це понад 900 тисяч долларів, а ще медаль та диплом.

Претендентами на вищу нагороду також були: канадська письменниця та поетеса Маргарет Етвуд, канадська поетеса Енн Карсон, російська письменниця Людмила Уліцька, франкомовна письменниця з карибського острову Гваделупа Маріз Конде, кенійський письменник Нгугі ва Тхіонго, японський письменник Харукі Муракамі та албанський Ісмаїл Кадаре.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook