Польща конче потребує українських медсестер

Сусідня держава готова перевчати медпрацівниць і дати їм роботу
Depo.
16 вересня 2016 08:54
ФОТО: depo.ua
Польща конче потребує українських медсестер
Польща конче потребує українських медсестер

У Польщі потребують медсестер з України і готові покривати витрати на освіту, передає Depo.Хмельницький з посиланням на polsha24.com.

Медсестер не вистачає майже в кожному польському шпиталі. Директори лікувальних установ Познані визнають, що в будь-який момент готові найняти кілька або навіть десяток медсестер.
Однак, серед місцевих охочих працювати немає.
"Причина — це невеликий набір на навчання медсестер в Польщі, - каже президент товариства СМ HCP в Познані Лєслав Ленартович. - Медсестри, які працюють за своєю спеціальністю, стають старшими і йдуть на пенсії. Ситуація зараз така, що тих, хто закінчує роботу, більше, ніж молодих людей, початківців починають освоювати професію. Хворобою системи тут, звичайно, є також відсутність коштів".
Рішенням проблеми нестачі медсестер в госпіталі в Познані має стати залучення їх з України.
"Ми співпрацюємо з фондом, який буде дбати про залучення до Польщі українок, готових закінчувати медичний бакалаврат в Польщі, - пояснює Лєслав Ленартович. - Фонд покриватиме витрати, пов'язані з трирічним навчанням і перебуванням в Познані українок, яких потім візьмуть на роботу в нашому госпіталі".
Тридцять жінок з України приїдуть на навчання в Познань вже цього року або на початку 2017.
Система освіти медсестер в Україні схожа на ту, яка була в Польщі перед реформою. Право здійснення професійної діяльності медсестри отримують в медучилищах. Однак у Польщі, щоб влаштуватися на роботу медсестрою, треба мати, принаймні, ступінь бакалавра.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт