Полеглому на Донбасі армійцю з Хмельниччини президент присвоїв звання Героя України
Ордену "Золота Зірка" удостоїли комбата, майора Андрія Жука із позивним "Мауглі"
- Хмельницький
-
6 грудня 2019 17:55

Полеглому на Донбасі військовослужбовцю з Хмельниччини комбату майору Андрію Жуку присвоїли почесне звання Герой України. Відповідний указ підписав Президент України Володимир Зеленський, передає Depo.Хмельницький.
"За виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі постановляю: присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" ЖУКУ Андрію Сергійовичу — майору (посмертно)", – йдеться в документі.
Нагадаємо, Андрій народився 3 травня 1984 року у Запоріжжі. Дитячі роки пройшли у селі на Кам'янеччині. Далі вступив до НАДПСУ імені Богдана Хмельницького. Завершивши навчання, хлопець ніс службу у Західному регіональному управлінні державної прикордонної служби України до 2010 року. У 2013-2014 роках Андрій - командир взводу охорони роти Регіонального центру радіоелектронної розвідки "Південь" Сухопутних військ Збройних сил України. З серпня 2014 року проходить службу в районі проведення АТО на території Донецької області".
Андрій Жук брав участь у боях під Старобешевим, Петрівським, Старогнатівкою, в секторі "М" у Волноваському районі. Ввечері 27 травня 2016 року бійці батальйону помітили біля лісопосадки поблизу села Богданівка ворожу диверсійно-розвідувальну групу, про що доповіли на командний пункт.
"Комбат Жук з двома військовослужбовцями виїхав на автомобілі ГАЗ-66 на допомогу. Оберігаючи менш досвідчених бійців комбат сам пішов уперед для розвідки місця просування ДРГ. Але за цей час диверсанти вже підійшли близько й влаштували засідку. Автоматною чергою противника було поранено трьох українських військовослужбовців, бійці батальйону відкрили вогонь у відповідь, сусідні підрозділи надали вогневу підтримку, ДРГ відійшла. Андрій дістав шість кульових поранень, одне з яких виявилось смертельним, він помер під час евакуації до шпиталю. В подальшому зав'язався бій, що тривав кілька годин, відхід своєї ДРГ противник прикривав мінометами та артилерією, а також використав установку "Град", - згадує волонтер.
А навесні пам'ять про Героя з Хмельниччини, комбата 72-ки Андрія Жука, увічнили в камені неподалік Волновахи. Президент України Петро Порошенко нагородив Андрія Жука орденом Богдана Хмельницького І ступеня Жука Андрія Сергійовича – посмертно.
Загиблий комбат Жук мріяв стати генералом.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 11:21Робота ППО на Хмельниччині: Що відомо
- 15:43iPhone 16 очима професійного фотографа: чи вартує своїх грошей? Інновації
- 12:53 На хабарі за встановлення групи інвалідності погорів лікар з Хмельниччини: Під час обшуку в нього знайшли мільйони готівкою ФОТО
- 09:20"УЗ" запускає експериментальний поїзд зі Львова до Хмельницького (ГРАФІК)
- 20:17На Тернопільщині зіткнулися вантажівка й легковик: Четверо смертей (ФОТО) ФОТО
- 13:15Стало відомо про одного загиблого через нічний удар по Хмельниччині
- 12:56У Хмельницькому затримали чоловіка, що розгулював містом із бойовою гранатою
- 12:12На Хмельниччині під час потужної грози блискавка уразила будинок молитви (ФОТО, ВІДЕО) ФОТО Відео
- 08:40Вночі ворог атакував Хмельниччину: Що відомо
- 21:26 Пакунок школяра: Батьки першокласників отримуватимуть 5 000 грн допомоги через Дію
- 18:18 Особливості отримання виготовленого закордонного паспорта дитини: деталі
- 11:28В Хмельницькому затримали тернополянина, що організував бізнес на ухилянтах ФОТО
- 10:03"УЗ" запускає експериментальний поїзд зі Львова до Хмельницького
- 19:59У МОЗ підказали українцям, як безпечно пережити 30-градусну спеку
- 12:26На Хмельниччині змінюють порядок оголошення повітряних тривог
- 09:41ППО знешкодила вночі 117 з 157 дронів, запущених по Україні
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 13:17Стріляв у сусіда: У Хмельницькому затримали молодика, що поранив чоловіка
- 11:08Майже пів сотні дронів збили сьогодні над Хмельниччиною, - ОВА