Покарання мародерів через суд: Хмельницька облпрокуратура застерігає від правопорушень

Самосуд перебуває за межами закону і є неприпустимим

Євгеній Геніуш

З часу запровадження воєнного стану громадяни запустили країною цілий флешмоб. Кожного спійманого на місці злочину мародера вони прикручують харчовою плівкою до стовпа, знімають штани винуватцю та б’ють. У такому вигляді людина змушена перебувати на вулиці до приїзду поліції, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією пресслужби облпрокуратури.

Є такі випадки та у Хмельницькій області: м. Нетішин, м. Кам’янець-Подільський та м. Хмельницький. Відомості про всі факти вчинення затриманими особами майнових злочинів внесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань, тривають слідчі дії.

Ніхто не заперечуватиме, що на даний час багато хто промишляє крадіжкою. Але прив’язування до стовпа та "наука батогом" є порушенням прав людини та вимагає притягнення до відповідальності. Подібні дії активістів є відвертим самосудом.

"Самосуд може мати різні форми прояву, але індивідуальні розправи, які вчиняються задля помсти є неприпустимими — вони мало чим відрізняються від умисного злочину. Боротися з мародерами - це схвально, але не такими методами" - зазначає керівник обласної прокуратури Олексій Олійник.

Такі дії є повністю за межами закону. Їх ознаки об’єктивно не вписуються у вимоги ст. 36 та ст. 38 Кримінального кодексу України, які регламентують право на необхідну оборону та затримання особи, яка вчинила злочин. Вони можуть відповідати ознакам, передбаченим ст. 115, ст. 121 та іншими статтями Кримінального кодексу України.

"Є випадок у Волинській області коли від побиття людина померла. Зрозумійте – це є таким самим злочином як і те, що ця особа вчинила чи намагалась вчинити, - наголошує прокурор. - Верховною Радою України прийнято Закон України "Про мародерство", відповідно до якого посилено покарання за вказаний злочин, а також внесено зміни та доповнення до окремих статей Кримінального кодексу України кваліфікуючою ознакою – вчинення в умовах воєнного або надзвичайного стану".

Відтепер за крадіжку, розбій, грабіж, вимагання, привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем злочинці сидітимуть за ґратами значно довше.

Правоохоронці просять всіх, хто став свідком вчинення злочинів звертатися до правоохоронних органів. Зловмисники будуть затриманні та неминуче притягнуті до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, на Кам'янеччині жінка затримала двох мародерів, які намагались пограбувати її будинок.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький