Подружжя Олександра і Галини Герег "вилетіло" зі списку найбагатших, за версією Forbes 

Українське видання журналу Forbes оновило рейтинг мільярдерів України. Більшість його постійних учасників збагатилися

Статки більшості українських олігархів значно зросли за минулий рік, передає Depo.Хмельницький з посіланням на українське видання журналу Forbes.

Співвласники "Епіцентру" Олександр та Галина Гереги, хоч і володіють статками понад $1 млрд, не потрапили до списку мільярдерів, оскільки подружжя присутнє в глобальному списку лише тоді, коли їхні спільні статки перевищують $2 млрд. Відтак, нардеп від Хмельниччини разом з дружинною, схоже, не стали багатшими за останній рік пандемії.

Найбільше розбагатів Рінат Ахметов - в червні 2020 році його статки оцінювали в $2,8 млрд, нині ж у 7,6 мільярда.

Так само зберіг друге місце й Віктор Пінчук. Його статки зросли до $2,5 млрд із $1,4 млрд минулого року.

Третій нині, Костянтин Жеваго, піднявся відразу на це місце з минулорічного сьомого. Його статки нині оцінюють у $2,4 млрд, минулого року це було $1,1 млрд.

Ігор Коломойський "перестрибнув" із восьмого місця на четверте. Тепер його активи становлять, за оцінками, $1,8 млрд, у 2020-му був $1 млрд.

На п’ятому місці залишився з минулого року, але теж збагатів Геннадій Боголюбов. Його статки зросли до $1,7 млрд із минулорічних $1,2 млрд.

Дещо зросли статки і в Петра Порошенка, проте він "уопустився" із третього місця на шосте. Його активи нині оцінюють в $1,6 млрд, минулого року їх було на $1,4 млрд.

Сьомим став Вадим Новинський із $1,4 млрд в активах. Минулого року їх оцінювали в $810 млн, і в списку мільярдерів його не було.

Як рахують статки:

- оцінка вартості активів, що належать бізнесмену: акцій підприємств, нерухомості, транспортних засобів, предметів мистецтва, рахунків у банках і готівки;

- ліквідні акції публічних компаній оцінено за ринковою вартістю;

- приватні компанії оцінюються на підставі фінансових показників та інформації про обсяги продажів за останній доступний період шляхом порівняння з вартістю аналогічних українських і глобальних компаній, а також компаній, які були об’єктами злиття і поглинання в останні роки;

- сімейні бізнеси, якими керують спільно, оцінено як суму часток усіх членів сім’ї. Бізнеси, якими де-факто керують одноосібно, враховані в оцінці їхнього фактичного власника, навіть якщо його частки формально належать іншим членам сім’ї або третім особам;

- активи, які не генерують грошового потоку, оцінено за ліквідаційною вартістю.

Повний список 100 найбагатших українців обіцяють оприлюднити в травні 2021 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький