Подоляни особливо старанно почали шукати своє польське коріння

Генологічні дані розшукуються місяцями і навіть роками, у держархіві не вистачає працівників, щоб виконувати всі запити на пошук предків-поляків
Depo.
29 квітня 2016 08:48
ФОТО: depo.ua
Подоляни особливо старанно почали шукати своє польське коріння
Подоляни особливо старанно почали шукати своє польське коріння

Останніх кілька років жителі області активно шукають своїх польських предків, щоб оформити карту поляка, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

 Зазвичай звертаються із запитами про надання архівних довідок за актами цивільного стану. В них і має бути вписана національність. В Україні такі відмітки почали робити РАЦСи із 1920 року.
"Зараз для оформлення карти поляка вимагають не просто довідку про те що людина має предків поляків, а фото-копію документу, в якому чітко прописана національність. Поляками мають бути або одна бабуся чи дідусь, або двоє прадідусі чи прабабусі", - розповідає заступник директора держархіву області Катерина Бурдуваліс.

За її словами, люди хочуть отримати карту поляка, щоб поїхати на навчання, яке у Польщі для них безкоштовне, чи на роботу. В переважній більшості документ оформляє молодь.
"Майже завжди люди, які хочуть зробити карту поляка, в першу чергу приходять до держархіву і навіть незнають що їм шукати», - скаржиться Катерина Бурдуваліс. Тому радить спочатку звертатись до консульства. Для всіх жителів Хмельницької області воно працює у Вінниці. Там надають весь перелік необхідних документів, за якими треба йти в архів".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та