Піввіковий ювілей відзначила авіаційна бригада на Хмельниччині

Старокостянтинівська бригада тактичної авіації імені Петра Франка з нагоди свята зустрічала гостей
Depo.
4 червня 2016 08:27
ФОТО: depo.ua
Піввіковий ювілей відзначила авіаційна бригада на Хмельниччині
Піввіковий ювілей відзначила авіаційна бригада на Хмельниччині

Льотно-підйомний склад і ветерани Старокостянтинівської 7-ї бригади тактичної авіації імені Петра Франка, на озброєнні якої знаходяться літаки Су-24М, Су-24МР та Л-39, відзначає свій півсторічний ювілей, повідомляє Depo.Хмельницький

За словами офіцера прес-центру ЗСУ Андрія Агеєва, тільки за час проведення АТО екіпажами бригади виконано більше 150 бойових вильотів.

Піввіковий ювілей відзначила авіаційна бригада на Хмельниччині  - фото 1

Насамперед – оголошення святкових наказів про заохочення особового складу бригади нагородами, грамотами і врученням погонів про присвоєння чергових військових звань.

Піввіковий ювілей відзначила авіаційна бригада на Хмельниччині  - фото 2

Піввіковий ювілей відзначила авіаційна бригада на Хмельниччині  - фото 3

Далі - відкриття пам’ятної стели літаку-бомбардувальнику Су-24М з бортовим номером "27", який торік, під час виконання бойового завдання у зоні АТО, на висоті у 5 тисяч метрів збили російсько-терористичні війська ракетою СЗРГК "Панцир-С1". Льотчик підполковник запасу Андрій Антонов і штурман майор Олександр Карачов успішно капультувалися і саме вони відкрили стелу у пам'ять про їхній борт.

Піввіковий ювілей відзначила авіаційна бригада на Хмельниччині  - фото 4

Потому, розповів Андрій Агеєв, вшанували пам’ять загиблих воїнів-авіаторів перед пам’ятником-стелою "Батьківщина – синам своїм крилатим". Туди військовослужбовці бригади крокували через півміста у складі святкової колони. Чотири командира бригади – нинідіючий полковник Микола Коваленко та його попередники полковники Віктор Томілін, Віктор Левков та Сергій Близнюк вшанували пам'ять загиблих льотчиків покладанням гірлянди до підніжжя стели.

Піввіковий ювілей відзначила авіаційна бригада на Хмельниччині  - фото 5

Піввіковий ювілей відзначила авіаційна бригада на Хмельниччині  - фото 6

"Саме завдяки успішним діям ударної авіації в повітрі можна розраховувати на якісне виконання бойових завдань на суходолі, - підкреслив начальник штабу - перший заступник начальника Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба генерал-майор Олексій Котов, який свого часу командував бомбардувальною дивізією, до складу якої входила Старокостянтинівська бригада."

Піввіковий ювілей відзначила авіаційна бригада на Хмельниччині  - фото 7

Він же і відмітив: "Бойовий досвід участі екіпажів військової авіації в Антитерористичній операції не минув, нажаль, без втрат наших бойових побратимів. Наші льотчики завдяки своїй відданості нашій державі, своєму народові, високому почуттю патріотизму і любові до льотної справи доводять на ділі, що спроможні виконувати завдання за призначенням. Окрема вдячність досвідченим льотчикам-ветеранам, які з початком АТО знову стали до строю і разом з молоддю готові будь-якої хвилини виконати бойову задачу."

Піввіковий ювілей відзначила авіаційна бригада на Хмельниччині  - фото 8

"Яскравим і достойним підсумком урочистих заходів з нагоди святкування 50-річного ювілею бригади став святковий концерт у 42 Гарнізонному будинку офіцерів," - ділиться враженнями офіцер прес-центру ЗСУ Андрій Агеєв.

Перед ювілярами бригади різних поколінь, їх сім’ями і численними гостями виступили солісти, творчі колективи гуртків і студій будинку офіцерів та творчої волонтерської сотні "Рух до перемоги".

Піввіковий ювілей відзначила авіаційна бригада на Хмельниччині  - фото 9

З-поміж гостей свтяа: представники вищих штабів, командири, льотчики, штурмани і техніки запасу та у відставці різних років, які свого часу віддали багато років службі у бомбардувальній авіації та зокрема підіймали літаки у небо над Старокостянтиновом, представники місцевих органів влади, духовенства, волонтери, депутати та громадські діячі.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та