Підсумки 2018-го: Аудитори Хмельниччини "вберегли" більше 23 млн грн

Рік 2018-й минув, тож Depo.Хмельницький згадує роботу аудиторів і їхні результати щодо збереження держкоштів

Підсумовуючи рік, що минув, Depo.Хмельницький і нагадає про відшкодування втрат, що забезпечили державні аудитори області протягом дванадцяти місяців.

За результатами проведених фахівцями управління Західного офісу Держаудитслужби Хмельницькій області ревізій впродовж січня - грудня, виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 30,7 млн гривень.

Забезпечили й відшкодування втрат на суму 23,1 млн грн, зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 3 млн гривень.

Неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму 124,3 млн грн, також виявлено порушень законодавства, наслідком яких стали втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 0,6 млн гривень. За їх результатами надано 157 пропозицій, 60 з них виконано об'єктами контролю. Крім того, усунуто порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 0,4 млн гривень.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосували 87 фінансових санкцій у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 2 інформації про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 4,1 млн грн.

За порушення законодавства 44 посадових особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 27 - до дисциплінарної та матеріальної (в т. ч. із займаних посад звільнено 3 особи).

Матеріали 30 ревізій та 6 аудиторських звітів передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочали 20 досудових розслідувань, вручили 6 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та склали 2 адмінпротоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький