UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Перші порушення волевиявлення фіксують на Хмельниччині

Спостерігачі ГМ ОПОРА виявляють недоліки, з яких почалися дочасні парламентські вибори в області

Перші порушення волевиявлення фіксують н…

У Хмельницькій області на початку голосування ОПОРА фіксує низку порушень, передає Depo.Хмельницький.

На виборчій дільниці №680096 (середня), що в с. Охрімівцях, де мають голосувати 635 виборців, 57 вдома, наявні 3 кабінки, 3 стаціонарних скриньки та 2 переносних, одна з яких поламана і без пломбування.

У с. Куражині на дільниці №680750 (середня), де в списках виборців 533 осіб, 45 голосують вдома, наявні 3 стаціонарні скриньки та одна переносна.

У м. Деражні на дільниці №680274 (велика; 1545 виборців) наявні 3 великих скриньки та 2 маленькі.

У с. Корначівці Ярмолинецького району на дільниці №681305 (мала дільниця), де голосуватимуть 188 виборців, в наявності лише одна велика і одна маленька скриньки.

Дільниця №680297 у с. Літках Деражнянського району розпочала роботу із запізненням приблизно на 15 хвилин.

Згідно з ч.3 ст.84 Закону України "Про вибори народних депутатів України" дільнична виборча комісія у день голосування не раніш як за 45 хвилин до початку голосування проводить підготовче засідання. На початку засідання усі присутні оглядають стрічку, якою було опечатано сейф (металеву шафу), де зберігаються виборчі бюлетені.

Відповідно до ч.6 ст.83 Закону України "Про вибори народних депутатів України" кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок - стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня - не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика - не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок. Стаціонарні виборчі скриньки встановлюються у приміщенні для голосування так, щоб виборці при підході до них мали можливість проходити через кабіни (кімнати) для таємного голосування. Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок визначається Центральною виборчою комісією.

Нагадаємо, на дільницю №680003 у м. Білогір’ї члени комісії бюлетені принесли в руках. Як пояснили члени ДВК спостерігачеві ОПОРИ, бюлетені зберігалися в сейфі у садочку, що розташований щонайменше за 500 м від виборчої дільниці. Тож перед ранковим засіданням члени комісії забрали їх з сейфу і принесли на дільницю.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook