UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Перевірка Хмельницького СІЗО виявила чимало порушень та недоліків у роботі установи

Повторна перевірка слідчого ізолятора показала проблеми та порушння, що не були усунуті за результатами попередніх перевірок

Перевірка Хмельницького СІЗО виявила чим…

Працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю здійснили повторний моніторинговий візит до ДУ "Хмельницький слідчий ізолятор" та Хмельницької міської медичної частини філії ДУ "Центр охорони здоров'я Державної кримінальної виконавчої служби України", передає Depo.Хмельницький з посиланням на сайт Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Як зазначено, візит відбувся з метою перевірки дотримання прав осіб, які утримуються в місцях несвободи. Встановлено, що в установі не забезпечено належних умов тримання, через відсутність належного фінансування установи. Зокрема Мін'ют не вжив заходів реагування по приведенню умов тримання ув’язнених та засуджених у відповідністі до вимог чинного законодавства та міжнародних стандартів. 

"Натомість в установі з травня 2020 року запроваджено проведення експериментального проєкту, щодо надання платної послуги з поліпшеними побутовими умовами триманя особам, узятим під варту. При цьому така послуга може бути надана лише ув’язненим чоловікам, що свідчить про дискримінаційний характер стосовно інших категорій утримуваних осіб в слідчому ізоляторі, а саме жінок та неповнолітніх", – йдеться у звіті.

Встановлено порушення права особи на правову допомогу. Під час проведення конфіденційних бесід з утримуваними особами, останні повідомили про ненадання правової допомоги адвокатами з центру надання безоплатної вторинної допомоги. Крім того, через призупинення етапування на період карантину, порушуються вимоги статті 87 Кримінально виконавчого кодексу України, внаслідок чого особи які, вперше притягнуті до кримінальної відповідальності утримуються з особами, які раніше відбували покарання.

Також, в установі виявлено факти ненадання належної медичної допомоги, зокрема через відсутність забезпечення стоматологічними матеріалами та матеріалами для проведення пломбування, засудженим та ув’язненим, не проводиться лікування зубів, а лише їх видалення. Також, виявлено порушення прав ув’язнених та засуджених осіб на безоплатну медичну допомогу в закладах охорони здоров’я МОЗ, зокрема через не проведення необхідних консультацій лікарів-фахівців, таких як ендокринологів, кардіологів, функціональної діагностики та інших, через відсутність укладеного договору про оплату консультативних послуг з лікувальними закладами МОЗ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"