ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Пенсії ветеранам, інвалідам та учасникам бойових дій не оподатковуватимуться

Починаючи з 1 вересня з цих пенсій не стягуватимуть податок на доходи фізичних осіб
Depo.
31 серпня 2015 15:05
ФОТО: depo.ua
Пенсії ветеранам, інвалідам та учасникам бойових дій не оподатковуватимуться
Пенсії ветеранам, інвалідам та учасникам бойових дій не оподатковуватимуться

Як повідомили Depo.Хмельницький у прес-службі ГУ ДФС в області, починаючи з 1 вересня 2015 року пенсії, призначені учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

Така норма і порядок передбачений Законом України від 17 липня 2015 року № 653-VIII "Про внесення зміни до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб".

А саме: підпункт 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 ПКУ доповнено абзацом другим стосовно того, що положення цього підпункту не застосовується до вищезазначених пенсій.

До набрання чинності вищезгаданого Закону заповнення розрахунку за формою № 1-ДФ відбувалося за наступним принципом. Згідно з Довідником ознак доходів фізичних осіб суми пенсій, розмір яких не перевищує суму оподаткування, а саме 3654,00 грн. з 01.01.2015 року, відображалися у податковому розрахунку за формою № 1-ДФ під ознакою доходу ,,128" - соціальні виплати з відповідних бюджетів.

Суми пенсій, розмір яких перевищує вказану суму,- у частині такого перевищення відображалися під ознакою доходу ,,184" - суми пенсій або щомісячного грошового утримання, отримуваних платником податків з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, у частині такого перевищення.

Отже, починаючи з 01.09.2015 року вказані вище доходи будуть зазначатися у розрахунку за формою № 1-ДФ тільки з ознакою доходу ,,128" та будуть звільнені від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.


Більше про податкові новації - на khm.depo.ua