"Паспорти вакцинації": До чого готуватися жителям Хмельниччини
Україна розроблятиме систему "паспортів вакцинації" від COVID-19 та збільшувати колективний імунітет від цієї недуги
Про "паспорти вакцинації" від COVID-19 говорив Володимир Зеленський на селекторній нараді щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби, передає Depo.ua з посиланням на сайт президента.
"Ці "паспорти" вже розробляються і країнами Європейського Союзу, і США, і Швейцарією, й Ізраїлем – тобто багатьма розвиненими країнами, які активно працюють над створенням колективного імунітету проти коронавірусу. Нам теж треба розробити свою систему відповідної "паспортизації", також для стримування поширення коронавірусної хвороби необхідно охопити 70% дорослого населення щепленнями проти COVID-19", – наголосив президент.
Зеленський поцікавився питанням збільшення кількості пунктів для щеплення громадян, а також планами щодо постачання вакцин проти коронавірусу, які Україна очікує найближчим часом.
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що відсьогодні вже мають працювати понад 1200 пунктів вакцинації. Також очікується, що найближчим часом Україна отримає в межах програми COVAX 300 тис. доз вакцини AstraZeneca та 117 тис. доз вакцини Pfizer. Вакцинація другою дозою почнеться з кінця травня, тобто через 12 тижнів після першого щеплення. Саме за таким алгоритмом формується найміцніший імунітет.
Тривають переговори щодо прямих контрактів на закупівлю вакцин, що дасть змогу охопити щепленнями якомога більшу кількість українців.
Віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, що МОЗ і Мінцифри від самого початку стежать за якістю даних у реєстрі вакцинованих. Це дасть змогу відображати "паспорти вакцинації", коли це буде необхідно.
Нагадаємо, в Україні вакцинація від коронавірусу стартувала лише 24 лютого, а на Хмельниччині 25 лютого від COVID-19 щепилися 14 медиків. В області вакцинуватися від COVID-19 можна у восьми пунктах.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький