Паралельна реальність чи подвійні стандарти: Що вимагали під ОДА перевізники Хмельниччини
На головному майдайні обласного центру представники транспортних підприємств і ФОПи просили у влади відновити пасажирські автобусні перевезення
Більше сотні представників перевізників області і трохи менше власне самих автобусів заполонили головний майдан в обласному центрі. Люди прийшли до обласної влади із проханням-вимогою поновити роботу пасажирських автобусних перевезень. Вони готові в умовах послаблення карантинних обмежень дотримуватися усіх необхідних санітарних протиепідемічних вимог.
Мітингарі занепокоєнні й "процвітанням" нелегального бізнесу у цій сфері. Кажуть, краяни прересуваються і між містами і областю, але користуються тими послугами, що надають їм неоформлені перевізники, сплачуючи при тому шалені гроші. Непокоїть перевізників й те, що нелегали не гарантують і не забезпечують превентивних заходів щодо поширення коронавірусу, не кажучи вже й про те, що ніяких податків не сплачують.
А з 12 травня, коли ввели, так званний, гнучкий карантин, помітно збільшився попит на міські, приміські, міжміські та міжобласні перевезення. За таких умов виросте й кількість нелегальних засобів сполучень. Разом з тим, стверджують учасники акції, така ситуація лиш стимулює корупційні прояви та зловживання.
Чимало говорили й про збитки самих транспортних команій, скорочення в них чисельності працюючих, ріст із заборованостей із оплати праці, неможливість сплачувати кредити і як наслідок - потенційне банкрутство, що може призвести до серйозних проблем у пасажирських перевезеннях, а то й до колапсу.
Перевізники наголошують на тому, що вони такі ж самі підприємці, як і працівники салонів, ринків чи інших бізнесових структур і вимагають рівних прав, а не подвійних стандартів, у виході з карантину.
Мітингуючи, створивши ініціативну групу пішли на зустріч з головою облдержадміністрації. Там, зрештою, озвучили свої вимоги і просили передати їх в Кабмін:
– негайно поновити роботу регулярних пасажирських перевезеньавтомобільним транспортоміз заїздом автобусів на станції, почати реалізацію квитків за умови дотримання санітарно-гігієнічних вимог;
– заборонити використання нелегальних транспортних засобів, які перевозять до 9 осіб;
– звільнити транспортні компанії, які не працювали в період карантину, від податків на час самих обмежень і два місяці потому;
– запропонувати транспортним компаніям державну фінансово-кредитну підтримку.
Голова облдержадміністрації Дмитро Габінет пообіцяв не лише передати ці вимоги столичним високопосадовцям, а й разом з перевізниками працювати над механізмом відновлення руху за всіма маршрутами в області. Обидві сторони сподіваються, що перші кроки такої співпраці уже стануть відчутними, принаймні, після 22 травня. Власне на той час очікують всі чергового етапу послаблення карантинних обмежень.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький