Палац Синявських: Розкопки в Меджибіжській фортеці привідкривають таїну віків
Знайдені більш пізні ніж стіна кладки, які складаються з тесаних вапнякових блоків, також - залишки згарища, які може належати до часу руйнації колонадної галереї
До розкопок основи колони аркової галереї XVI століття на території державного історико-культурного заповідника "Межибііж" долучили студентів-волонтерів історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Суспільне".
Нові знахідки допоможуть відновити ескіз палацу, який був на території фортеці п’ять століть тому. Студенти вже тиждень працюють на території розкопок колонади біля стіни палацу Синявських. Відтак, процес розчищення стіни біля північного фасаду палацу Синявських продовжується і розширюється.
"На стіні знайдені на цей час дві бази колон, стіна спирається на 5 контрфорсів, які ідуть від палацу. Знайдені більш пізні ніж стіна кладки, які складаються з тесаних вапнякових блоків, також знайдені залишки згарища, які може належати до часу руйнації колонадної галереї", - розповідає завідувач сектору археології заповідника Віктор Вєтров.
За його словами, глибина закладки контрфорсів складає 5,5 метрів від сучасної нинішньої поверхні. Вона пристосована як опорна частина колонади із зовнішнього фасаду палацу. І якщо раніше знайдені фрагменти колон знайшли на глибині 12 метрів, то зараз заглибились ще нижче.
Цього тижня до розкопок долучаться студенти-волонтери з іншого факультету київського вишу.
Нагадаємо, у Сатанові знайшли рештки сотень закатованих гітлерівцями людей.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький