У військовій прокуратурі озвучили можливі причини авіакатастрофи на Хмельниччині

Прокуратура розглядає дві версії падіння військового літака на Хмельниччині
Depo.
15 липня 2016 16:55
ФОТО: depo.ua
У військовій прокуратурі озвучили можливі причини авіакатастрофи на Хмельниччині
У військовій прокуратурі озвучили можливі причини авіакатастрофи на Хмельниччині

Військова прокуратура Хмельницького гарнізону має дві версії аварії літака СУ-25, яка сталася учора на Старокостянтинівському аеродромі, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ZIK-Стрім.

Військовий прокурор Хмельницького гарнізону Олексій Стражник повідомив, що в небо літак мав піднятися під час військових навчань сухопутних та повітряних сил, які проводилися на Старокостянтинівському аеродромі. Зокрема, був запланований бойовий виліт із застосуванням стрільби. На щастя, боєприпаси, які були в літаку, не здетонували. Нині їх уже вивезли з аеродрому.

"Під час злету літака відбулася деформація передньої опори шасі і відповідно низ літака зачепив злітно-посадкову смугу. Відбулось тертя, іскри і літак загорівся, внаслідок цього льотчик аварійно катапультувався",– зазначив військовий прокурор.

Пілот літака перебуває у шпиталі, лікарі заборонили допитувати льотчика.

"Ми з ним слідчі дії не проводили, бо лікарні дають нам інформацію, що неможливо з ним проводити слідчі дії. Стан пілота задовільний. Катапультування відбулося фактично із землі, з висоти 20 метрів. Буде призначена судово-медична експертиза пілоту", – запевнив Олексій Стражник.

Літак ремонту він не підлягає. Наразі прокуратура витребує документи про технічний стан літального апарату. У 2014 році він пройшов капітальний ремонт на Запорізькому авіаційному заводі.

Пілот служив у військовій частині Миколаєва, і є досвідченим авіатором, але однією з версій, яку нині розглядає слідство, є неправильні дії пілота. За іншою офіційною версією, аварія могла статися через відмову техніки.

Досудове розслідування розпочате за ст. 416 КК України (порушення правил польотів або підготовки до них). Зараз проводять слідчі дії, зокрема, допитують посадових осіб та очевидців аварії. Крім того, на експертизу візьмуть так звану чорну скриньку літака.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький