UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

П'ятеро із семи, врятованих у Кам'янці, лебедів загинули

В мерії вирішили облаштувати шлюзову сорбенову завісу, яка дасть змогу в подальшому не допустити витік нафтопродуктів у відкриту воду

П'ятеро із семи, врятованих у Кам&#…

Витік нафтопродуктів в Кам'янці на "Лебединому озері" спричинив смерть 5 із 7 лебедів, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Vdalo.

У Кам'янець-Подільській міській раді відбулася спеціальна нарада під головування мера міста Михайла Сімашкевича щодо надзвичайної ситуації на "Лебединому озері".

Рятувальники новорічної ночі витягли семеро птахів з водойм та змили з них нафтопродукти. Станом на ранок усі лебеді були живі, але їхній стан був "хворобливий".

Вже 2 січня запах та розміри нафтових плям після витоку посилилися. У мерії визнали, що точне місце витоку нафтопродуктів, як її діюча речовина наразі не встановлені.

Щоб очистити нафтові плями, у мерії погодили встановлення на водоймах солом'яних тюків, які вбирають нафтопродукту. Декілька таких загороджень уже розміщенні на р. Смотрич. Також профільні відомства рекомендують провести у Кам'янці-Подільському абсорбацію води. Для цього на наріз було погоджено закупити у місті Дніпро 200 кг нафтопоглинаючого сорбенту. Ціна питання - близько 40 тисяч гривень.

"Станом на ранок 3 січня витік нафтопродуктів в районі "Лебединого озера" значно зменшився. Проте, п'ятеро із семи постраждалих лебедів загинули. За словами ветеринарів, у них не було шансів через велику кількість забруднюючої речовини," - каже заступник мера Сергій Бабій.

За попередніми оцінками, джерелом витоку небезпечної речовини може бути ємність з паливно-мастильними матеріалами, яка на кілька метрів закопана в землю. Саме з неї через підшкірні води нафтопродукту начебто потрапили в озеро. Щоправда, ні точне місцезнаходження ємностей, ні назву речовини (бензин, нафта, дизель, мазут - основні варіанти) поки встановити не вдалося.

"Мало не пустити витік в озеро, вадливо слідкувати за річкою Смотрич," - додає на нараді міського голова Кам'янця-Подільського Михайло Сімашкевич.

Він дав доручення облаштувати в сквері Афганців шлюзову сорбенову завісу, яка дасть змогу в подальшому не допустити витік нафтопродуктів у відкриту воду. Також у мерії пообіцяли боротися не лише з наслідками надзвичайної ситуації, а діяти на випередження, щоб уникнути аналогічних ситуацій в майбутньому.

Нагадаємо, 1 січня об 00:01 до Служби порятунку за номером "101" надійшло повідомлення про запах нафтопродуктів та маслянисту плівку на поверхні води у сквері "Лебедине озеро". Верхня та нижня водойми, що розташовані по обидва боки мосту, стали пасткою для лебедів, які там проживають.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook