П'ять серійних роботів, які здатні замінити людей

Штучний інтелект поступово проникає у всі сфери людського життя, аж до самих особистих
Depo.
23 жовтня 2016 13:58
ФОТО: depo.ua
П
П'ять серійних роботів, які здатні замінити людей

Японські, китайськи, французькі інженери пропонують людям роботів, здатних замінити живих людей, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Фокус" .

Kirobo Mini. Для водіїв і бездітних

П'ять серійних роботів, які здатні замінити людей - фото 1

 "Дитя" японської Toyota надійде в продаж в 2017 році. Його зріст — 10 см в сидячому положенні, єдиному, яке він здатний зберігати. Малюк Kirobo може злегка захитатись. На думку творців, це імітує рухи п'ятирічної дитини. Голос має по-дитячому високий, і хоча Kirobo Mini не запам'ятовує осіб, він здатний розпізнавати емоції в голосі — реакція на них робить його прекрасним співрозмовником.

 iPal. Для дітей

П'ять серійних роботів, які здатні замінити людей - фото 2

Наприкінці вересня на виставці RoBobusiness в Каліфорнії  представили робота-няньку iPal. Андроїд трохи менше метра  на зріст, здатний реагувати на емоції дитини і запам'ятовувати його індивідуальні потреби, відповідати на прості питання, співати, танцювати, грати (не тільки в електронні ігри, але і в "камінь-ножиці-папір"), а також передавати інформацію на смартфони батьків. 

Baxter. Для підприємців

П'ять серійних роботів, які здатні замінити людей - фото 3

Він не програмується, а навчається.  Інженери американської компанії Rethink Robotics рахують  це головною перевагою створеного ними робота Baxter. Переміщаючи маніпулятори, можна навчити робота будь-яким простим рухам, і хоча він працює повільніше своїх промислових побратимів, спектр його можливостей значно ширше. При цьому напрямок "погляду" Baxter вказує, на що він в даний момент зосереджений.

Kомраї. Для літніх людей

П'ять серійних роботів, які здатні замінити людей - фото 4

 Скептики називають пристрій ходячим смартфоном. Kомраї здатний переміщатися по квартирі: наприклад, приносити речі і включати світло. А 1,5-метровий корпус з додатковою системою підтримки може служити опорою при ходьбі. 

 Pepper. Для всіх

П'ять серійних роботів, які здатні замінити людей - фото 5

 Мабуть, самий популярний сьогодні антропоморфний серійний робот — Pepper. Андроїд висотою 1,2 м вміє розрізняти відтінки людських емоцій і реагувати на них сміхом або словами підтримки. Pepper також здатний навчатися, в тому числі поведінкових шаблонів. А вдосконалена за підтримки компанії Panasonic модифікація Pepper, представлена влітку 2016-го, дозволяє використовувати робота в бізнес-сферах від ритейлу до медицини і освіти.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та