ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Стан медицини в тергромадах вивчають столичні експерти на Хмельниччині і Тернопільщині

В обох областях до кінця тижня працює робоча група за участі експертів Мінрегіону та Міністерства охорони здоров’я
Depo.
23 березня 2016 09:10
ФОТО: depo.ua
Стан медицини в тергромадах вивчають столичні експерти на Хмельниччині і Тернопільщині
Стан медицини в тергромадах вивчають столичні експерти на Хмельниччині і Тернопільщині

Проблеми забезпечення охорони здоров'я в новоутворених тергромадах фахівці з міністерств вивчатимуть до кінця тижня і мають напрацювати рекомендації їх вирішення, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт "Децентралізація влади".

На основі напрацьованих пропозицій пропонуватимуться зміни до законодавства, які дозволять вирішити проблемне питання формування мережі закладів первинної медицини в об’єднаних громадах.

Під час відкриття першої сесії програми навчання "Академія лідерства" директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону України Сергій Шаршов зазначив, що за результатами міжвідомчих нарад є очевидним — чіткої концепції реформування первинної ланки медицини, яка б відповідала діючій концепції розвитку місцевого самоврядування, все ще немає.

Організацією медичних послуг в тергромадах переймаються столичні експерти на Хмельниччині і Тернопільщині - фото 1

"Об’єднані громади змушені віддавати на районний рівень повноваження щодо забезпечення населення первинним медичним захистом, а також відповідні ресурси, у тому числі субвенцію від держави. Така ситуація не відповідає очікуванням населення від реформи самоврядування і децентралізації. Об’єднані громади повинні мати правові інструменти для надання якісних медичних послуг на своїй території, впливати на цей процес і відповідати за результати," - наголосив Сергій Шаршов.

Через те, що необхідно терміново вирішувати питання з медициною в об’єднаних громадах, у Хмельницькій і Тернопільській областях, де створено найбільше об’єднаних громад, працює робоча група, яка зрештою надасть свої пропозиції щодо розв’язання цієї проблеми.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький