Орендарі земель на Хмельниччині недоплатили у місцеві бюджети 4,5 млн грн

Минулоріч прокурори області до судів пред'явили 24 позови з вимогами про збільшення надходження до бюджетів

Заходами представницького характеру прокуратура Хмельницької області вимагає збільшення розміру орендної плати за використання земель комунальної власності на 4,5 млн грн, повідомили Depo.Хмельницький в облпрокуратурі.

Встановлено, що на території міста Хмельницького поширеними є випадки ухилення орендарів від обґрунтованих пропозицій міської ради щодо внесення змін до раніше укладених договорів в частині збільшення розміру плати за землю.

Місцевий бюджет у зв'язку із такими діями втрачає мільйонні надходження.

Так, одне із товариств для виробничих цілей використовує земельну ділянку площею понад 3 га із нормативною грошовою оцінкою, яка не відповідає її розміру на даний час.

На усунення цих порушень прокуратурою області в інтересах міської ради пред'явлено позов про внесення змін до відповідного договору оренди земельної ділянки, який господарським судом Хмельницької області задоволено. Розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки збільшено з 6,6 млн грн до 22,8 млн грн, а щорічний розмір орендної плати - з 280 тис. грн до 1,22 млн грн.

Таким чином, завдяки реагуванню прокуратури, розмір надходжень до місцевого бюджету за використання лише цієї ділянки збільшено на 741 тис. грн. в рік.

З метою усунення аналогічних порушень у березні минулого року в інтересах міської ради прокуратурою області пред'явлено позов про внесення змін до договору оренди земельної ділянки площею 1,7 га, укладеного із товариством з обмеженою відповідальністю.

Рішенням господарського суду області, залишеним без змін постановою суду апеляційної інстанції, позов прокуратури області задоволено.

Нормативну грошову оцінку цієї земельної ділянки збільшено із 2,9 млн грн до 15,2 млн. грн, а щорічний розмір орендної плати до місцевого бюджету з 97 тис. грн до 515 тис. грн.

Загалом минулоріч органами прокуратури області до судів пред'явлено 24 позови з вимогами про збільшення надходження до бюджетів на 4,5 млн грн щорічно.

На сьогодні, завдяки вжитим заходам реагування, на підставі рішень судів та у зв'язку із добровільним усуненням порушень під час розгляду справ у судах надходження до місцевих бюджетів уже збільшено на 1,9 млн грн у рік.

Окрім цього, за реагування прокурорів на понад 1,2 млн грн збільшено надходження до місцевих бюджетів області після вжиття органами місцевого самоврядування заходів досудового врегулювання спорів.

Нагадаємо, днями у держвласність повернуться 10 га земель водного фонду на Старокостянтинівщині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький