Операція "Антикір": На Хмельниччині розпочнуть тотальну вакцинацію

На Хмельниччині почали спецоперацію з вакцинації від кору

У Хмельницькій області дітей до 18 років, які не були раніше щеплені, планують вакцинувати протягом декількох тижнів за згодою їхніх батьків, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу ОДА. Про це розповіла під час брифінгу виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

"Лише за три місяці 2019 року в області захворіло близько трьох тисяч осіб. Це втричі більше, ніж за увесь минулий рік. Наразі Хмельницька область є в списку антирейтингу за кількістю нових випадків кору. Ще два місяці тому найбільше хворих було у Львівській області. Але ми там провели спецоперацію, аби підвищити рівень вакцинації школярів. По завершенні усіх етапів спецоперації (було вакциновано 26 тисяч дітей) ми вдвічі зменшили захворюваність на кір на Львівщині. Таку ж спецоперацію ми хочемо провести і на Хмельниччині", - заявила під час брифінгу виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Кампанія з вакцинації триватиме до 26 травня і складатиметься з двох етапів: підготовчий (триватиме 3-4 тижні) і сам процес вакцинації, який з розтягнеться ще на три тижні.

"Ми формували цей план на підставі досвіду, який отримали під час проведення спецоперації у Львівській області. Під час підготовчого етапу відбудеться інформування освітян, батьків та дітей про важливість вакцинації. У цей період ми також плануємо виявити дітей, які були начебто щеплені, або які мали «липові» довідки", - розповів генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта.

Також чиновники заявили, що діти, які не отримають щеплення без поважних причин (медична довідка про наявність протипоказів) з вересня до школи допускатися не будуть.

"Отримати щеплення можна буде у поліклініках, центрах ПМСД, а також безпосередньо у школах. Виїжджатиме медична бригада, яка вакцинуватиме дітей. Це відбуватиметься лише після письмової згоди батьків", - додала Ульяна Супрун.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький