ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Одночасне використання двох і більше гаджетів змінює структуру мозку

До такого висновку прийшли вчені Університету Сассекса
Depo.
19 лютого 2016 18:30
ФОТО: depo.ua
Одночасне використання  двох і більше гаджетів змінює структуру мозку
Одночасне використання двох і більше гаджетів змінює структуру мозку

Використовувати два і більше гаджети - дуже небезпечно, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Експрес".

У тих, хто зловживає багатозадачністю, знижується щільність сірої речовини в передній поясній корі (ППК) - області, що відповідає за когнітивні (пізнавальні) функції і контроль над емоціями.

Обстеження за допомогою магнітної томографії 75 дорослих людей показало, що ті з них, хто має звичку одночасно користуватися кількома "медійними" пристроями (у їх число увійшли не тільки комп'ютери та смартфони, але і телевізори, а також паперові ЗМІ), мають менш щільну сіру речовину в ППК. 

Статистику щодо звичок респондентів отримали в ході попереднього анкетного опитування. Нове дослідження узгоджується з іншими даними нейрофізіології.

Медійну багатозадачність раніше вже пов'язували з слабкою увагою і емоційними проблемами, такими, як депресія, а також підвищена тривожність.

"Конкретні механізми зв'язку залишаються неясними. Або люди із зменшеною передньою поясною корою, що слабо контролюють свої емоції і пізнавальні процеси, змушені робити кілька справ одночасно, або ж тривалий досвід багатозадачності призводить до структурних змін мозку. Щоб зрозуміти напрям даного причино-наслідкового зв'язку, потрібно довготерміновее дослідження", - заявив один з авторів роботи нейрофізіолог Кепкі Лог.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький