ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Одне з сіл Хмельниччини ризикує залишитися без води

Через те, що орендар розпочав спуск ставка, в криницях жителів села Педоси може пропасти вода
Depo.
16 жовтня 2015 17:42
ФОТО: depo.ua
Одне з сіл Хмельниччини ризикує залишитися без води
Одне з сіл Хмельниччини ризикує залишитися без води

Як повідомляє  Depo.Хмельницький з посиланням на Подільську інтернет-газету, місцеві жителі б’ють на сполох. "Через посуху рівень води в криницях вже суттєво знизився. А ще й як спустять став, то ми взагалі залишимося, як у пустелі", – скаржиться місцева мешканка Галина Василівна.

Голова села Педоси Хмельницького району тривогу односельчан не розділяє і наголошує, що спускання ставу до рівня води в криницях абсолютно немає ніякого відношення. Альфред Добранський стверджує, що сільська рада ні на що не впливає, якщо вже є дозвіл області.

В обласному управлінні водних ресурсів вважають інакше. "Ми проводили нараду з усіма орендарями ставків, дали їм інформацію і просили застосовувати цього року інші способи вилову риби, а не як звикли – восени воду спустили, потім набрали. Ситуація із рівнем води у річках та ставках впливає і на рівень грунтових вод, які наповнюють криниці. Особливо, якщо криниця неглибока – спуск ставу може призвести до того, що у ній пропаде вода", – пояснив начальник облводресурсів Юрій Димінський.

Спуски ставків проводяться за погодженням із місцевими органами самоврядування. Відтак сільський голова має прислухатися до громади і вплинути на орендаря.

Більше про конфлікти на Хмельниччини читайте на khm.depo.ua.